Infliacija ir nedarbas ekonomikos skaidrės


Infliacija ir nedarbas. Infliacija kas tai? Ar visada infliacija yra tik blogis? Kas pralaimi? Kas pasipelno? Ekonominė bėda - nedarbas. Darbo jėga kas tai? Bedarbiai kas tai? Nedarbo rūšys. Skaičiavimo formulė. Koks infliacijos ir nedarbo ryšys?


Infliacijos nuostolių patiria dirbantieji, kurie gauna santykinai pastovias pajamas, nes jų realus darbo užmokestis mažėja. Infliacija daug nuostolių gali padaryti ir tiems, kurie taupo arba skolina pinigus.

Nedarbas didina skurdą, neviltį, pakerta darbo netekusio žmogaus pasitikėjimą savimi. Skaudi bėda nedarbas yra ir valstybei, kurios ekonomika dėl didesnio nedarbo negali augti ir turi skirti didelius išteklius nedarbo padariniams švelninti.

Bedarbiai – tai tie žmonės, kurie neturi darbo, bet aktyviai jo ieško, registruodamiesi įsidarbinimo įstaigose, jie nori ir gali dirbti už esamą darbo užmokestį, yra pasirengę profesiniam mokymuisi.

Stiprėjanti konkurencija Spartus gyventojų skaičiaus augimas Spartūs mokslo ir technikos pažangos tempai Verslo ciklo svyravimai Vyriausybės politika Darbo užmokesčio reguliavimas Profesinių sąjungų veikla Greitai didėjančios žaliavų kainos.

Ekonomistai, remdamiesi ilgamete statistika, aptiko infliacijos ir nedarbo ryšį. Jei valstybė, siekdama sumažinti nedarbą, išleidžia daugiau pinigų įvairiomis užterštumo programomis, labai tikėtina, kad infliacija padidės. Tuo tarpu vyriausybei padidėjus taupymo programą ir labai griežtai ribojant išlaidas, infliacija mažės, tačiau tikėtina, padidės nedarbas.

  • MS PowerPoint 60 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (470 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Karolina
  • Infliacija ir nedarbas ekonomikos skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Infliacija ir nedarbas ekonomikos skaidrės. (2017 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/infliacija-ir-nedarbas-ekonomikos-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 21:54
×
107 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo