Infliacija ir nedarbas Trumpojo ir ilgojo laikotarpių Filipso kreivės


Įvadas. Užimtumas ir nedarbas. Infliacija, jos formos ir tempai. Infliacija ir nedarbas. filipso kreivė. Išvados. Literatūros sąrašas.


Dvi pagrindinės makroekonomikos problemos yra infliacija ir nedarbas. Visos valstybės administracinėmis, organizacinėmis ir ekonominėmis priemonėmis stengiasi daryti įtaką valstybės ekonomikai. Visos valstybės sprendžią klausimus kaip įveikti infliaciją, kaip sumažinti nedarbą ir pagerinti šalies ekonominę padėtį. Taigi, svarbiausi ekonomikos tikslai yra užtikrinti aukštą užimtumo lygį – surasti tinkamą užsiėmimą visiems, kurie nori dirbti ir palaikyti stabilias kainas – kad piniginio vieneto perkamoji galia mažai kistų. Šie tikslai yra įvertinami tam tikrais rodikliais, šalyse yra skaičiuojamas nedarbo ir infliacijos lygis. Šie rodikliai yra tarpusavyje susiję. Nuo šalyje egzistuojančio nedarbo lygio priklauso infliacijos lygis ir arvirkščiai. Šiame darbe apžvelgiama, kokia yra nedarbo lygio ir infliacijos teorinė priklausomybė.

Darbo objektas: Infliacija ir nedarbas. Trumpojo ir ilgojo laikotarpių Filipso kreivės.

Darbo tikslas: Išanalizuoti dvi svarbiausias makroekonomikos problemas, infliaciją ir nedarbą, teoriniu aspektu.

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti nedarbo sampratą.

Apžvelgti infliacijos sąvokas, formas, tempus.

Išanalizuoti trumpojo ir ilgojo laikotarpio Filipso kreives.

Darbo metodai: Informacijos šaltinių paieška, informacijos analizės sisteminimas.

c) aktyviai ieško darbo bent jau keturias savaites.

V. Snieška (2003), apibūdindamas bedarbius , dalinį nedarbą naudoja gyventojų klasifikacijos shemą (1. pav), kuri iš esmės atspindį tą patį ką A. Jakutis (2007) išskyrė punktais. Bet pagal V. Snieškos naudojamą shemą galima akivaizdžiau suprasti kaip jis klasifikuoja darbo jėga t.y. gyventojus.

A. Jakutis (2007) ir V. Snieška (2003) pagal infliacijos mastą, arba intensyvumą išskiria tokius infliacijos tipus:

Hiperinfliacija – infliaciją, pasižymti ypač dideliais tempais.

Apibendrinant galima pastebėti, kad autoriai A. Jakutis (2007) ir V. Snieška (2003) nagrinėdami infliacija, jos formas ir tempus išskiria tas pačias esmines sąvokas. Autoriai perfrazuoja sakinius kitaip, bet infliacijos temos turinio esmė nesikeičia.

O A. Jakutis (2007) nurodo, kad 1958 m. Londono Ekonomikos mokyklos profesorius Filipsas, pasinaudodamas Didžiosios Britanijos ūkio duomenimis, parodė, kad infliacija glaudžiai susijusi su nedarbu. Panašios priklausomybės buvo atskleistos kitose šalyse ir pavadintos Filipso kreivėmis. Filipso kreivė rodo, kad esant mažam nedarbui infliacija būna aukšta, ir atvirkšciai. Kitaip tariant, didesnį nedarbą galima „išmainyti" į mažesnę infliaciją arba priešingai.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1985 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arme
  • Infliacija ir nedarbas Trumpojo ir ilgojo laikotarpių Filipso kreivės
    10 - 8 balsai (-ų)
Infliacija ir nedarbas Trumpojo ir ilgojo laikotarpių Filipso kreivės. (2016 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/infliacija-ir-nedarbas-trumpojo-ir-ilgojo-laikotarpiu-filipso-kreives.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 21:01
×
107 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo