Infliacija, jos priežastys ir sąveika su nedarbu


Įvadas. Infliacija. Inliacijos pradžia. Infliacijos sąvoka. Infliacijos tempai. Infliacijos priežastys. Bendrosios paklausos sukelta infliacija. Bendrosios pasiūlos (kaštų) infliacija. Infliacijos tipai. Ekonominės ir socialinės infliacijos pasekmės. Infliacijos neigiami padariniai. Nedidelės infliacijos teigiami padariniai. Numatytos infliacijos pasekmės. Infliacijos pokyčiai. Antiinfliacinė politika ir jos efektyvumas. Infliacija ir nedarbas. Filipso kreivė. Nairu. Infliacija ir nedarbas Lietuvoje. Išvados. Literatūros sąrašas.

Darbo tikslas: Išanalizuoti ir įvertinti infliacijos priežastis ir sąsajas su nedarbu.

Darbo uždaviniai:

Apibūdinti infliacijos sąvoką.

Išsiaiškinti infliacijos priežastis bei tipus.

Išnagrinėti, infliacijos pasekmes visuomenei bei ekonomikai.

Įvertinti infliacijos pokyčius per pastaruosius 7-8 metus.

Analizuoti antiinfliacinę politiką ir jos efektyvumą.

Atskleisti infliacijos sąveiką su nedarbu.

Šiame skyriuje aptarsime infliacijos atsiradimą, įtaką ankstesniais laikotarpiais. Taip pat susipažinsime su infliacijos sąvoka bei šios makroekonominės problemos tempais.

( V. Snieška, V. Baumilienė ir kt. Makroekonomika)

Šiame skyriuje aptarsime infliacijos priežastis. Išnagrinėsime kaip infliaciją gali sukelti paklausa ir pasiūla bei kokios yra sukėlimo priežastys.

Daugelio ekonomistų nuomone, nedideli infliacijos tempai yra netgi naudingi. Pagyvėja investicinė veikla, plečiasi realioji gamybos apimtis ir mažėja nedarbas. Nagrinėjant infliacijos pasekmes, ypač svarbu išskirti numatytą ir netikėtą infliaciją.

Kiekvienas infliacijos padidėjimas vienu procentu turi padidinti nominaliųjų palūkanų normą taip pat vienu procentu.

Šiame skyriuje trumpai apžvelgsime infliacijos sąveiką su nedarbu, aptarsime Filipso kreivę, NAIRU ir pateiksime pastarųjų septynerių metų faktiškus rodiklius.

O. Filipsas išnagrinėjo 1861 – 1958m. Didžiosios Britanijos ekonomikos raidos laikotarpį, savo išvadas grindė to laikotarpio duomenimis. Jo tyrimai nebuvo tokie išsamūs kaip dabartiniai. Tuo metu dar nežinota nei infliacijos lūkesčių teorijos, nei natūraliojo nedarbo lygio sąvokos.

Martinkus B., Žilinskas V. Ekonomikos pagrindai. – Kaunas: Technologija, 2001, ISBN 9986-13-575-3

NAIRU. Prieiga per internetą:

  • Microsoft Word 442 KB
  • 2015 m.
  • 18 puslapių (3090 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rima
  • Infliacija, jos priežastys ir sąveika su nedarbu
    9 - 1 balsai (-ų)
Infliacija, jos priežastys ir sąveika su nedarbu. (2015 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/infliacija-jos-priezastys-ir-saveika-su-nedarbu.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 27 d. 03:36
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo