Infliacija Lietuvos ekonomikoje


Infliacijos pasekmes. Infliacijos mazinimo budai 2011. Kitimo tendencija tarp nedarbo ir infliacijos. Infliacijos tendencijos. Inflicijos matavimo būdai. Infliacijos ir nedarbo sąveika. Siuolaikine infliacija. Infliacija ir jos socialines ekonomines pasekmes. Infliacijos priezastys ir pasekmes lietuvos ekonomikai. Numatyta infliacija kas tai.

Įvadas. Infliacijos teorija. Infliacija, jos formos ir tempai. Infliacijos turinys. Defliacija. Infliacijos formos. Infliacijos matavimo būdai. Infliacijos priežastys. Bendrosios paklausos pokyčių sukelta infliacija. Bendrosios pasiūlos pokyčių skatinama infliacija. Infliacija ir nedarbas. Filipso kreivė. Ekonominės ir socialinės infliacijos pasekmės. Numatyta, prognozuojama infliacija. Netikėta infliacija. Antiinfliacinės priemonės. Pajamų indeksavimas. Dalyvavimas pelnuose. Infliacijos kontrolė. Antiinfliacinė politika. Infliacija lietuvoje. Infliacijos tendencijos, kainų kitimas. Infliacijos lietuvoje ir kitose es šalyse palyginimas. Infliacijos įtaka euro įvedimui. Lietuvos atitikimas mastrichto kriterijams. Veiksniai, didinantys infliaciją. Brangstanti nafta. Klaidingi infliacijos lūkesčiai. Priemonės suvaldyti infliaciją. Infliacijos projekcijos. Metams. Vartotojų, gamintojų, eksportuotojų ir kitos kainos. Išvados. Literatūra. Infliacija yra viena opiausių ir sudėtingiausių šiuolaikinių makroekonominių problemų. Ji pasireiškia prekių ir kainų kilimu bei pinigų nuvertėjimu ir neigiamai veikia ekonomiką, sukelia daug nepageidaujamų socialinių padarinių. Šios problemos neišvengia nė viena šalis, tarp jų ir lietuva. Nepaisant infliacijos tempų mažėjimo pastaraisiais metais, ji tebėra aktualius reiškinys. Sutramdyti jį ir mokėti valdyti, yra viena svarbiausių ekonominės politikos tikslų. Šio referato pirmame skyriuje bus nagrinėjama infliacijos esmė, ją sukeliančios priežastys, nedarbo ir infliacijos sąveikos problemos, ekonominės ir socialinės infliacijos pasekmės, aptariami infliacijos sprendimo būdai, infliacijos mažinimo būdai ir antiinfliacinė vyriausybės politika.

Infliacija yra viena opiausių ir sudėtingiausių šiuolaikinių makroekonominių problemų.

šio referato pirmame skyriuje bus nagrinėjama infliacijos esmė, ją sukeliančios priežastys, nedarbo ir infliacijos sąveikos problemos, ekonominės ir socialinės infliacijos pasekmės, aptariami infliacijos sprendimo būdai, infliacijos mažinimo būdai ir antiinfliacinė vyriausybės politika.

Antrame referato skyriuje bus aptariamos infliacijos tendencijos, kainų kitimas Lietuvoje, palyginami Lietuvos ir kitų ne euro zonos šalių infliacijos tempai, nagrinėjama infliacijos įtaka planuojamam euro valiutos įvedimui Lietuvoje, taip pat Lietuvos atitikimas mastrichto kriterijams bei veiksniai, didinantys infliacijos tempus Lietuvoje. Pabandysime apžvelgti galimas priemonesinfliacija (inflation) vadinamas bendrojo kainų lygio kilimas, dėl kurio krinta piniginio vieneto perkamoji galia. Ji paprastai matuojama vartojimo prekių ir paslainfliacijos bruožai ėmė ryškėti, atsiradus piniginiams ženklams. Todėl kai kada tvirtinama, kad infliacija žinoma nuo seniausių laikų. Tačiau iš esmės infliacija susiformavo tik xixa. Antroje pusėje. Manoma, kad infliacijos terminas pirmą kartą buvo panaudotas jav pilietinio karo metais (1861-1865m. ), kai į apyvartą buvo išleista daugybė popierinių pinigų. Pats infliacijos terminas žinomas iš lotynų kalbos žodžio infliatio , reiškiančio išpūtimą. (makroekonomika, 2003, p. 416).

Vienos, kelių prekių ar. Jų grupės kainų išaugimas nėra infliacija. Gamybos technologijos pažanga bei paklausos svyravimai sudaro sąlygas atskirų prekių kainoms tiek kilti, tiek kristi. Infliacija yra tuo atveju, kai kyla bendras kainų lygis. Be to, dalis ekonomistų linkę pabrėžti, kad infliacija vadintinas ne vienkartinis bendrojo kainų lygio pakilimas, o besitęsiantis, ilgas jo kilimas.

Paskutiniajame šio amžiaus dešimtmetyje labai dideli infliacijos tempai buvo būdingi ir daugeliui rytų europos šalių, taip pat ir Lietuvai.

šaltinis: Lietuvos statistikos metraštis. – p. 198; Lietuvos statistikos metraštis. – p. 182,183; Lietuvos statistikos metraštis. – p.

Matome, kas ypač dideli infliacijos tempai Lietuvoje buvo1992 m. (1163 proc. )defliacija (deflation) - prekių ir paslaugą bendrojo kainų lygio sumažėjimas per tam tikrą laikotarpį.

Priešingas infliacijai reiškinys yra defliacija (lot. Deflatio - nupūtinas), kai pinigu kiekis, viršijantis.

Prekių cirkuliacijos ir mokėjimu poreikius, kuriomis nors valstybės dirbtinėmis priemonėmis (pavyzdžiui, didelė palūkanų norma) sumažinamas, išimant juos iš apyvartos.

  • Microsoft Word 360 KB
  • 2011 m.
  • 26 puslapiai (5957 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aleksandras
  • Infliacija Lietuvos ekonomikoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Infliacija Lietuvos ekonomikoje. (2011 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/infliacija-lietuvos-ekonomikoje.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 07:22
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo