Infliacija nedarbas ir Filipso kreivė


Filipso teorija. Nedarbas ir infliacija. Filipso kreive lietuvoje. Natūralus nedarbo lygis ir filipso kreivė. Filipso kreives. Philipso kreive. Filipso dėsnis. &docid=2fdsld7r4v3usm&hl=lt&sa=x&ei=jld8uihjazty4qtjg4cabg&sqi=2&ved=0ceaq9qewbq&dur=304. Philipso nedarbo teorija. Siuolaikine filipso kreive.

Įvadas. Nedarbas. Nedarbo rūšys. Nedarbo rodikliai. Nedarbo kaštai ir a. Okuno dėsnis. Infliacijos esmė. Infliacijos prižąstys. Infliacijos padariniai. Filipso (philips) kreivė. Adaptyvių lūksčių teorija. Racionalių lūkesčių teorija. Natūralaus nedarbo lygis ir nairu. Natūralaus lygio hipotezė arba nairu. Ntūralus nedarbo lygis. Natūralus nedarbo lygis ir nairu tas pats. Ar nairu dydis vis dar. %. Nairu ir makroekonominė politika. P. H. Cagano hiperinfliacijos modelis. Pasaulio ekonominė aplinka. Išvados. Literatūros sąrašas.

Kaip pasireiškia nedarbas ir infliacija? Kas sukelia nedarbo ir infliacijos lygio pakitimus? Kaip susiję kainų lygis ir nedarbo lygis? Tai pagrindiniai klausimai, su kuriais jau daug metų susiduria ekonomistai ir kurie buvo pagrindinė mano pasirinkimo, plačiau paanalizuoti šią sferą, priežastis.

Savo darbe pasitelkiau keinso ir jo šalininkų teiginius, kad infliacija ir nedarbas kartu būti negali. Daugumos ekonomistų nuomone ši išvada pasiteisino iki 1970 – ųjų metų. Vėliau padėtis iš esmės pakito. Infliacija ir nedarbas vienu ir tuo pačiu metu tapo pastoviu reiškiniu. Be to, visos pastangos infliaciją sumažinti (didinant mokesčius, stabdant pinigų kiekio augimą ar kitais būdais) nedavė jokių rezultatų. Tuo tarpu, ekonominė politika, vygdoma siekiant sumažinti nedarbą, tik dar labiau padidindavo infliaciją. Taigi, reikėjo surasti būdą, kaip išspręsti šias problemas.

Kaip atsvarą nusistovėjusiai tiesai panaudojau monetaristų ir neoklasikinės krypties šalininkų modelį, kurie pasiūlė naujų idėjų ir pateikė naują teoriją kaip funkcionuoja ekonomika ir kaip turi būti vykdoma ekonominė pagrindiniai šio darbo tikslai: išanalizuoti tokius reiškinius, kaip nedarbas ir infliacija, bei jų pasireiškimo rezultatus vienu metu –bedarbystė apibūdinama kaip dalis darbingų asmenų, kurie šiuo metu neturi darbo, tačiau intensyviai jo ieško: registruojasi darbo biržoje, kreipensininkai; akademinis jaunimas; laikinai nedirbantys; namų šeimininkės ar asmenys, auginantys nepilnamečius vaikus; .

Gyventojai, kurie nedirba ir neieško darbo, kadangi yra nusivylę ir netiki galimybe jį rasti. Šiai žmonių grupei priskiriami vyresnio amžiaus žmonės, žemesnę kvalifikaciją turintys asmenys, degradavę šalies piliečiai.

Natūralu, kad nedarbą sukelia pastovus darbo išteklių judėjimas į nedaužsiregistravę darbo biržoje asmenys gali priklausyti ir dirbanti šešėlinėse struktūrose, tik tam, kad gautų socialines garantijas.

į darbo biržas jau nebesikreipiantys žmonės, kadangi netiki savo šansais rasti darbą ir nebandantys jo ieškoti degraduoja.

Paprastai nedarbo lygis šalyje nustatomas kas mėnesį, remiantis darbo biržos duomenimis arba anketų pagalba, užduodant painius klausimus.

Dėl kai kurių nedarbo lygio apskaičiavimo metodų vis dar abejojama.

  • Microsoft Word 59 KB
  • 2012 m.
  • 25 puslapiai (6693 žodžiai)
  • Universitetas
  • Infliacija nedarbas ir Filipso kreivė
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Infliacija nedarbas ir Filipso kreivė. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/infliacija-nedarbas-ir-filipso-kreive.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 07:42
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo