Infliacija rūšys ir samprata


Įvadas. Infliacija. Infliacija Lietuvoje. Infliacijos rūšys. Infliacijos trūkumai ir privalumai. Infliacijos ir makroekonomikos rodikliai. Infliacijos priežastys. Infliacijos įtaka. Įtaka nekilnojamam turtui, žaliavoms ir alternatyvioms investicijoms. Įtaka akcijoms, obligacijoms ir indėliams. Išvados. Literatūros šaltiniai.

INFLIACIJOS TRŪKUMAI IR PRIVALUMAI

Įtaka akcijoms, obligacijoms ir indėliams

Aukštos infliacijos paradoksas yra tas, kad paskolos palūkanos gali būti mažesnės nei infliacijos lygis. Tokiu atveju paėmus paskolą ir nusipirkus įmonių, susijusių su vartojimo prekėmis, akcijas, galima tikėtis, kad akcijų vertė pakils daugiau nei sumokėta palūkanų. Tačiau, aukšta infliacija signalizuoja ekonomikos perkaitimą, todėl niekada negalima būti įsitikinusiems, kad akcijos nenuvertės.

Investuotojo pirmasis uždavinys yra išsaugoti sukauptą kapitalą ir tik antras – jį padidinti, todėl infliacijai kiekvienas investuotojas turi skirti deramą dėmesį. Siekti, kad investicinė grąža visuomet būtų aukštesnė nei infliacija. T.y. siekti ne butaforinio pelno, bet skaičiuoti realią investicinę grąžą. Prieš darant investicinius sprendimus reikia įvertinti infliacijos daromą įtaką.

  • Microsoft Word 68 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (2812 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agnė
  • Infliacija rūšys ir samprata
    10 - 5 balsai (-ų)
Infliacija rūšys ir samprata. (2015 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/infliacija-rusys-ir-samprata.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 18 d. 10:52
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!