Informacija skaidrės


Informacija. Informacija vertinama trimis aspektais. Pragmatiniu (iškelto tikslo. Semantiniu požiūriu informaciją galima skirstyti į Politinę. Sintaksės požiūriu. Šiuo metu ypač daug dėmesio skiriama informacijos pateikimo formoms. Pagal informacijos šaltinį. Elementarioji – informuojanti apie vienos fizinės sistemos poveikį kitai. Pagal įvairius požymius. Pagal susidarymo vietą. Informacijai keliami reikalavimai. Kokybiška informacija privalo pasižymėti šiais reikalavimais (SPPAGOT formulė) Stabili. Stabilumas – tai požymis, apibūdinantis laikotarpį. Informacijos funkcijos. Palaikyti organizacijos tikslus. Svarbiausias reikalavimas, keliamas kiekvienam ištekliui ar pagamintam produktui.

Pragmatiniu (iškelto tikslo pasiekimo); Semantiniu (turinio prasmės); Sintaksės (pateikimo formos). Pragmatiniu požiūriu informaciją valdymo procese vertiname kaip reikalingiausią išteklių, turintį ne mažesnę reikšmę nei gamyboje naudojami ištekliai: žaliavos, medžiagos, kapitalas. Informacija yra nevienkartinio naudojimo išteklius, ilgai neprarandantis savo kokybės. Informacija yra intelektualaus darbo produktas. Verslininkui informacija – tai įvykis, kuris turi pasekmių.

Pagal susidarymo vietą – vidinė, susidaranti sistemos viduje ir išorinė – sistemos aplinkoje. Pagal vadybos lygius – įvairių lygių vadovams ir pavaldiniams; Pagal vaizdavimo būdą – raidinė, skaitmeninė ir simbolinė; Pagal vadybos funkcijas – prognostinė, planavimo, organizacinė, kontrolės, apskaitos, atsiskaitymo, analitinė; Pagal reikšmę priimamiems vadybiniams sprendimams – direktyvinė, strateginė, taktinė, operatyvinė.

Palaikyti organizacijos tikslus, politiką bei programas. Ši funkcija yra vienijanti, užtikrinanti pasikeitimą informacija, siekiant bendrų organizacijos tikslų. Patenkinti informacijos vartotojų poreikius. Ši funkcija skirta tiek išorės aplinkos vartotojų, tiek savų darbuotojų informavimui. Pasikeitimas informacija traktuojamas jau ne kaip priemonė, o kaip procesas, vienijantis visus organizaciją sudarančius elementus ir nukreipiantis jų veiksmus į vieningą tikslo siekimą.

  • MS PowerPoint 22 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (604 žodžiai)
  • Universitetas
  • Šarūnas
  • Informacija skaidrės
    10 - 5 balsai (-ų)
Informacija skaidrės. (2015 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacija-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 15:37
×