Informacija turizmo logistikoje


Santrauka. Įvadas. Logistikos sampratos ir tikslų teorinės apibrėžtys. Turizmo paslaugų informacijos logistika ir jos reikšmė. Informacijos logistikos reikšmė. Turizmo informacijos logistikos proceso optimizavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Logistika negali koordinuoti ir kontroliuoti visų savo funkcijų be efektyvios informacijos. Logistikos funkcijas informacija laiko požiūriu aplenkia, lydi ir eina iš paskos. Informacija - pradinė reakcijos pakopa (Minalga, 1997). Informacijos logistikos tikslas yra perduoti labai svarbi ą informaciją vartotojams, kurie vėliau daro įtaką pačiam verslui. Informacijos perdavimui reikiamu laiku tam tikromis priemonėmis keliami skirtingi reikalavimai pagal informacijos pobūdį: telekomunikacijų, darbo jėgos ir žinių valdymo, kelių inžinerijos ir kt. srityse. Informacijos logistikos sistemos plėtra yra reikšminga ne tik gamintojui, bet ir vartotojui. Pavyzdžiui, informacijos tiekėjai nusprendžia, kokia informacija turi būti išsiųsta nedelsiant, kokia darbo metu, o kokia gali būti siunčiama faksu kaip santrauka. Keliaujant informacija apie tinkamus maršrutus, transporto priemones ir kelionės kainas vartotoją pasiekia per žiniasklaidą ar internetines paslaugas. Dažnai verslininkai informaciją, susijusią su kelionėmis, gauna elektroniniu paštu arba telefonu. Remiantis L. Šalkauskiene (2005), informacinės logistikos bazės sudarymas reikalauja ypatingo gebėjimo atrinkti informaciją, būtiną įvairiems valdymo uždaviniams spręsti. Logistikos diegimo praktika rodo, kad renkant tokią informaciją turi būti atlikta išankstinė atitinkama veiksnių analizė, nulemianti informacijos vertę. Taigi informacijos reikšmė versle parodo, kad asmens įplaukos yra apytikriai proporcingos valdomam informacijos kiekiui. Kaip ir kiti ištekliai, informacija turi savo kainą, tačiau šiuo metu vykstančios informacijos revoliucijos esmė - sumažinti informacijos perdavimo, paskirstymo ir sukūrimo kaštus. Net spaudos atsiradimas tapo savotiška informacijos revoliucija. Informacijos publikacija sumažino informacijos perdavimo kaštus ir buvo pagrindinis informacijos šaltinis žmonėms (The Value of Informatikon, 2004). Šiuo metu informacijos perdavimas internetu jau nebėra naujas dalykas. Netgi tie, kurie tiesiogiai nesinaudoja internetu, turi galimybę pigiau įsigyti produktus ar paslaugas.

  • Microsoft Word 50 KB
  • 2015 m.
  • 20 puslapių (2832 žodžiai)
  • Universitetas
  • Katrė
  • Informacija turizmo logistikoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Informacija turizmo logistikoje. (2015 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacija-turizmo-logistikoje.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 21 d. 09:12
×