Informacijos atvaizdavimo įtaisai led ir oled ekranai


Įvadas. Istorija. Technologija ir veikimo principas. OLED Privalumai ir trūkumai. Amoled ir pmoled. Perspektyviausios OLED ekranų modifikacijos. Ateities tendencijos. Išvados. Literatūra.


detaliau. Aptarsime šios technologijos istoriją, jos išradimą taip pat veikimo principą, rūšis ir pritaikyma.Taipogi bus minimos ir kitų dviejų technologijų parametrai ir charakteristikos bei jų ryšys su OLED.Pabaigai apžvelgsime ateities tendencijas.

Tinka naudoti projektuojant plonus ir lengvus atvaizdavimo prietaisus.

PMOLED ekranus sudaro iš spinduolių eilučiū irstulpelių sudaryta matrica. Joje spinduoliai valdomi elektriniais signalais siunčiamais i jų elektrodus.Eilučių elektrodai gali būti anodais,o stulpeliai katodais ir atvirkščiai.Signalai paduoti į ekrano eilutės ir stulpelio elektrodą sužadina tik susikirtime essantį spinduolį.Vaizdas ekrane piešiamas tam tikra tvarka.Pimiausia paduodamas į pirmos eilutės elektrodą tada iš eilės į visus stulpelių elektrodus taip nupiešiama pirma eilutė.Analogiškai piešiamos ir kitos eilutės. Piešdamas kadrą taškas eilutėmis bėga per visus spinduolius kadangi per sekundę yra nupiešiama 60 kadrų žmogaus akis neįžiųri bėgančio taško viskas susilieja ir matomas švarus vaizdas.

Spalvoto vaido taška sudaro skirtingų greta esančių žalių, mėlinų ir raudonų spinduolių mišinys.Kiekvieno spinduolio skleidžiamas intensyvumas yra reguliuojamas keičiant per jį tekančios srovės dydį. Kadangi akys mato vidutinį kiekvieno taško šviesumą ,o spinduolis šviečia labai trumpai, norint gauti šviesų vaizdą reikia didelės amplitudės srovės impulsų.Kuo didesnė ekrano skiriamoji geba tuo didesnės amplitudės strovės impulsų reikės.Taigi šie ekranai naudojami kai nereikia didelės skiriamosios gebos pvz. tekstui.

AMOLED, masyvas padalintas į daug eilučių ir stulpelių kurių sankirtoje susidaro pikselis. Kiekvieną pikselį dabar sudaro

serija OLED plonasluoksnių tranzistorių (TFT). TFT yra jungiklis, kuris gali kontroliuoti srovė, tekančią per OLED. Ir AMOLED, informacija siunčiama į kiekvieno pikselio tranzistorius, o tai

diktuoja pikselio ryškumą. TFT tada įrašo šią informaciją ,o valdikliai toliau dirba

. Tokiu būdu OLED veikia nuolat, išvengiant

Labai didelės srovės būtinumo kaip pasyvios matricos ekranuose.

TOLED (Transparent OLED) ekranai yra skaidrūs OLED ekranai. TOLED ekranų spinduoliai galisklaisti šviesą į vieną arba abi puses. Išjubgti ekranai praleidžia apie 70% šviesios, todėl jie gali būti naudojami pvz. informaciniuose tablo su pastoviais užrašais.

SOLED(Stacked OLED) ekranai sudaryti iš spinduolių kurių kiekvienas gali skleisti visų atspalvių šviesą. Tokio ekrano kiekvienas spinduolis susideda iš vienas ant kito sudėtų mėlyną,žalią, raudoną šviesą skleidžiančių TOLED spinduolių. TOLED spinduoliai surikiuoti taip, kad visa jų šviesa būtų matoma. Tai įmanoma padaryti, nes trumpesnės bangos šviesą skleidžiantis spinduolis yra skaidrus ilgesnės bangos šviesai.SOLED spinduolio skleidžiamos šviesos intensyvumas ir spalva yra keičiama atskirai valdant per TOLED spinduolius tekančios srovės dydį ir tekėjimo trukmę.SOLED ekrane vaizdo tašką sudaro vienas o ne trys spinduoliai todėl vaizdo taškas yra tris kartus mažesnis.tai leidžia tris kartus padidinti ekrano skiriamąją gebą.Kadangi spalvas kuria vienas o ne trys spinduoliai padidėja spalvų grynumas bei šviesumas.

  • Microsoft Word 1877 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2386 žodžiai)
  • Povilas
  • Informacijos atvaizdavimo įtaisai led ir oled ekranai
    10 - 7 balsai (-ų)
Informacijos atvaizdavimo įtaisai led ir oled ekranai. (2016 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacijos-atvaizdavimo-itaisai-led-ir-oled-ekranai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 15:01
×