Informacijos auditas


Paveikslėlių sąrašas. Įvadas. Audito samprata ir teisinis reglamentavimas. Audito rūšys ir klasifikavimas. Informacijos audito modeliai. Informacijos audito samprata. vieta kitų audito rūšių paradigmoje. Informacijos auditas ir rizikos valdymas. Išvados. Bibliografinių nuorodų sąrašas. Paveikslas. Audito klasifikacija.


Sparčiai didėjanti konkurencija rinkoje, skatina verslą ieškoti kitokių, progresyvesnių būdų kaip išlikti rinkoje ir pasiūlyti vartotojui reikalingą produktą arba paslaugą, efektyviai išnaudojant materialinius bei žmogiškuosius išteklius. Šiuolaikinė ekonomika sąlygoja greitus pokyčius, todėl verslo organizacijos savo veiklą nuolat atnaujina, įdiegia inovacijas. Ne ką mažiau reikšmingos įtakos turi informacija apie verslo subjektų veiklą, finansinę būklę ir pinigų srautus. Turint teisingą informaciją galima priimti teisingus verslo sprendimus. Todėl vis didesnę reikšmę įgauna auditas.

Esminiai veiksniai, kurie lėmė audito poreikio atsiradimą – įmonės, organizacijų vadovų bei akcininkų tarpusavio santykiai ir šalies vyriausybinė politika. Nors auditas kaip jau buvo minėta tai įmonių tam tikros srities būklės kritiškas patikrinimas, tačiau tuo pačiu auditas ne ką mažiau turi pozityvios įtakos, lemiančios įmonių, organizacijų sėkmę. Šiandien auditas vis dažniau yra suvokiamas kaip šiuolaikiškas būdas kontroliuoti tam tikrų įmonės, organizacijos sistemų grandis. Tai lemia, kad auditas organizacijose įgauna vis naujas formas.

Darbo metodai. Išnagrinėta mokslinė Lietuvos ir užsienio autorių literatūra pasirinkta tema. Atlikta mokslinės literatūros apžvalga bei analizė. Išnagrinėti mokslininkų atlikti tyrimai informacijos audito tematika. Rengiant darbą naudoti sintezės, analizės ir apibendrinimo metodai.

Darbo struktūra. Šiame darbe analizuojami tokie aspektai, kaip: informacijos audito samprata, teisinis reglamentavimas, audito rūšys bei klasifikavimas, aptariami informacijos audito metodai, analizuojama informacijos audito sąsaja su kitomis audito rūšimis. Pateikiamos darbo išvados.

Norint aiškiau suprasti informacijos audito sampratos reikšmę derėtų visų pirmą suvokti kokia yra žodžio „auditas“ reikšmė. Dažniausiai auditas yra suprantamas kaip tam tikros veiklos revizija ar kontrolė, kurios metu yra patikrinami organizacijų tam tikri objektai ar veiksmai. Netikslinga būtų auditą tapatinti su kontrole, kadangi auditas apima platesnę veiksmų aibę negu kontrolės procesas.

Audito terminas yra kilęs iš senovės laikų, lotynų kalboje žodis „audit“ turi reikšmę – „jis girdi“ (J. Mackevičius, 1999). Šiuolaikinis, t. y. dabartinis auditorius atlikdamas auditą privalo ne tik girdėti, tačiau ir suprasti bei tikslingai ir kritiškai įvertinti tiriamą sritį tuo pačiu pateikdamas ataskaitą (nuomonę), kurioje yra įvertinama ar surinkti duomenis atitinka tam tikrus rodiklius, kriterijus. Audito procese dalyvauja ne vien tik auditorius su savo personalu, tačiau ir audituojamos organizacijos vadovai, darbuotojai. Būtent tai leidžia prieiti išvados, jog auditas visąlaik turi tikslą, kuris priklauso nuo audito rūšies.

Lietuvos Respublikos audito įstatyme// Valstybės žinios. 1997, Nr. 59-1916, yra aiškiai apibrėžtas audito tikslas, kurio metu turima nustatyti ar:

Audito privalomumo požymis skirstomas į privalomą ir neprivalomą. Pirmąjį įmonės privalo atlikti, vykdydamos Audito įstatymo ir kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais reglamentuojančiais privalomąjį auditą. Antrasis pasižymi tuo, kad jo apimtis ir pobūdis priklauso nuo kliento noro. Organizacijos tokio pobūdžio auditą atlieka savanoriškai turint tikslą pagerinti savo organizacijos darbo rezultatus. (Puškorius, 2004).

  • Microsoft Word 59 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2869 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marta
  • Informacijos auditas
    10 - 2 balsai (-ų)
Informacijos auditas. (2017 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacijos-auditas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 15:55
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo