Informacijos diskretinimas


Kas yra informacijos diskretinimas. Informacijos diskretimas.

Signalo prigimtis yra fizinė, todėl jį galima apibūdinti įvairiais fizikiniais dydžiais: stiprumu, trukme, pasikartojimo dažniu ir pan. Signalą nusakančius dydžius galime suskirstyti į dvi grupes: tolydžiuosius ir diskrečiuosius. Diskretieji dydžiai - tai tokie dydžiai, kurių reikšmių skaičius bet kuriame baigtiniame intervale yra baigtinis. Pvz. , sveikieji, natūralieji skaičiai. Diskretieji dydžiai reiškiami diskrečiaisiais signalais. Diskrečiųjų signalų pvz. : morzės signalai, abėcėlės raidės, šviesoforo signalai, kurčnebylių gestai, prietaisų su skaitmenine skale (elektroninių prietaisų) parodymai. Visi šie signalai turi aiškiai apibrėžtą reikšmių skaičių.

Diskretieji dydžiai - tai tokie dydžiai, kurių reikšmių skaičius bet kuriame baigtiniame intervale yra baigtinis. Pvz. , sveikieji, natūralieji skaičiai.

Diskretieji dydžiai reiškiami diskrečiaisiais signalais. Diskrečiųjų signalų pvz.

Pavyzdžiai, kai pranešimai perduodami diskrečiaisiais signalais: jono ūgis 183 cm; atkarpos ilgis 24 mm; pagavau 15 cm ilgio žuvį; saulės sistemoje yra planetos; k. Donelaitis gimė 1714 m. Sausio dieną.

Tolydieji dydžiai - tai tokie dydžiai, kurių reikšmių skaičius bet kuriame baigtiniame intervale yra begalinis. Pvz. , racionalieji skaičiai: tarp dviejų racionaliųjų skaičių 10,5 ir 10,6 yra begalo daug kitų racionaliųjų skaičių.

Tolydieji dydžiai reiškiami tolydžiaisiais signalais. Tolydžiųjų signalų pvz. : vėjo greitis, radijo aparato garsas, pranešimas apie ilgį, plotį, aukštį, pateiktas vaizdžiai, žemėlapis, prietaisų, turinčių rodykles, parodymai. Visi šie signalai išreiškia pranešimą su tam tikra paklaida.

  • Informatika Konspektas
  • Microsoft Word 4 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (363 žodžiai)
  • Informacijos diskretinimas
    9 - 3 balsai (-ų)
Informacijos diskretinimas. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacijos-diskretinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 02:56
×