Informacijos ir komunikacijos valdymas referatas


Įvadas. Informacijos samprata ir esmė. Informacijos savybės ir klasifikavimas. Informacijos svarba organizacijos veiklai ir keliami reikalavimai. Komunikacijos samprata ir jos rūšys. Komunikacijos valdymas ir jos svarba organizacijos veiklai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Nuolatinis informacijos svarbos augimas visuomenės gyvenime nulėmė tai, kad organizacijai ar privačiam asmeniui norint formuluoti sau palankią aplinką, reikia nuolat tikslingai bendrauti su vartotojais, klientais ir kitomis suinteresuotomis žmonių grupėmis. Tokios sąlygos skatina įvairiapusį komunikavimą, pabrėžia jo svarbą. Tačiau jis, kaip procesas, negali visapusiškai egzistuoti be informacijos, nes būtent jos perdavimas ir supratimas yra vienas iš svarbiausių komunikacijos elementų. Norint tai įsisąmoninti ir pritaikyti organizacinėje veikloje, reikia efektyviai plėtoti informacijos ir komunikacijos valdymą, atsižvelgiant į naujausias tendencijas ir poreikius.

Darbo tikslas – išnagrinėti informacijos ir komunikacijos valdymo teorinius aspektus, jų daromą įtaką organizacijos veiklai.

Verslininko informacija – tai žinios, įvykis, turintis pasekmių jo verslui. Žinios kurios netruri pasekmių jo verslui, verslininkui nėra informacija.

Kalbant apie informacijos valdymą yra išskiriami trys požiūriai į informaciją:

Informaciją galima klasifikuoti pagal įvarius požymius. Informacijos naudotojui ypač svarbu žinoti jos šaltinį. Todėl skiriamos penkios informacijos rūžys:

Objektyvi. Žmogui vertingi objektyvūs reiškinių ar veiksmų vertinimai, todėl neriimtinas subjektyvbus informaciją rengiančio požiūris į reiškinius.

Šiandien ypatingą reikšmę įgauna komunikacijos efektyvumas organizacijose, nes organizacijos tampa sudėtingesnės struktūriniu ir technologiniu požiūriais, auga organizacijos vidaus ir išorės informaciniai srautai. Besikeičianti aplinka reikalauja iš organizacijų greitų pokyčių, kurie neįmanomi be efektyvios komunikacijos, nes būtent efektingi komunikacijos įgūdžiai gali suteikti vadovams galimybę panaudoti plačiausią gabumų skalę, prieinamą multikultūrinių organizacijų pasaulyje. Šiuo metu ypač verslo globalizavimas ir tikro meta iššūkį vadovų komunikacijos galimybėms. Kai vadovai susiduria su papročiais, posakiais bei prasmėmis, kuriems jiems galbūt atrodo labai svetimos, jie gali šalintis ir vengti bendrauti. Ir taip gali būti pražiūrėta pati geriausia galimybė.

Norint, kad organizacijos veikla būtų efektyvi reikia didelį dėmesį skirti informacijos rinkimui, pateikimui, kaupimui, apdorojimui ir naudojimui klausimu. Norint tai padaryti tinkamai, reikia suklasifikuoti informaciją, žinoti informacijai keliamus reikalavimus išmanyti apie informacijos naudotojo poreikius, sukurti informacijos duomenų bazes.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (3514 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • Informacijos ir komunikacijos valdymas referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Informacijos ir komunikacijos valdymas referatas. (2017 m. Spalio 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacijos-ir-komunikacijos-valdymas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 15 d. 10:46
×