Informacijos išteklių vadyba


. Lst iso 23081 2006.

Informacijos išteklių klasifikacija. Informacijos išteklius reikia klasifikuoti norint palengvinti. Informacijos išteklių klasifikacija atsižvelgiant į bibliotekų ir jų kompiuterizavimo specialistus. Informacijos išteklių klasifikacija atsižvelgiant į informacijos valdymo specialistus. Informacijos išteklių klasifikacija atsižvelgiant į informacinių sistemų specialistus. Informacijos išteklių klasifikacija pagal informacijos laikmenas. Tradicinių informacijos išteklių klasifikacija. Klasifikacijos kriterijai. Požymiai, pagal kuriuos dokumentai priskiriami tam tikram tipui. Tradiciniai – skaitmeniniai informacijos ištekliai. Naujos skaitmeninių informacijos išteklių rūšys. Elektroninių informacijos išteklių klasifikacija. Išplėstinė elektroninių informacijos išteklių klasifikacija. Elektroninių informacijos išteklių klasifikacijos kriterijai. Informacijos išteklių vadybos modeliai. C. F. Burk ir F. W. Horton informacijos išteklių vadybos modelis. N. Willard informacijos išteklių vadybos modelis. D. Skyrme informacijos išteklių valdymo principai (modelis). Bendrasis informacijos išteklių vadybos modelis (Atkočiūnienė, Markevičiūtė, 2005). Informacijos išteklių valdymo standartai. Pagrindiniai standartai, taikomi dokumentų valdymui Lietuvoje. Šie standartai yra skirti. Tarptautinio standarto ISO 5127 sandara. Pagrindiniai informacijos ir dokumentavimo terminai (LST ISO 5127 ISO 5127 2001). Dokumentų metaduomenų valdymo standartų apžvalga (ISO 23081-1 2006; ISO 23081-2 2007; ISO 15489-1). Tarptautinio standarto ISO 23081 taikymas. Dokumentų valdymo metaduomenys – organizacijos informacinisi turtas. Metaduomenų tipai. Metaduomenys pagrindžia veiklos ir dokumentų valdymo procesus. Su dokumentų valdymo metaduomenimis susiję vaidmenys ir atsakomybė už juos turėtų būti nustatyta, priskirta ir paskelbta visoje organizacijoje. Šie vaidmenys. Atsakomybė priskiriama už metaduomenų, susijusių su dokumentais. Metaduomenų kūrimo, įtraukimo ir naudojimo tikslai. Metaduomenys gali būti taikomi skirtingais lygmenimis priklausomai nuo organizacijos poreikių ir reikalavimų. Dokumentų įtraukimas į sistemą. Dokumentų registracija. Dokumentų klasifikacija. Dokumentų saugojimas ir naudojimas. Prieiga prie dokumentų. Kontrolė. Dokumentų atrinkimas ir perdavimas tolimesniam naudojimui arba naikinimui. Dokumentų sistemos valdymas apima dokumentų. Dokumentų sistema apima. Dokumentų sistemos savybės. Dokumentų sistemos valdymas organizacijoje ↑. Informacijos auditas. Pagrindinės inform

Kokios būtinos sąlygos atliekant informacijos auditą? (Buchnan, Gibb, 1998)

Vadovų parama

Kvalifikuota auditorių komanda

Tinkamas laikas atlikti informacijos auditą

Laisva prieiga prie reikiamų organizacijos duomenų ir personalo

Naudojamas standartizuotas informacijos audito metodas, pateikiant išvadas bei rekomendacijas

APIBENDRINIMAS

Informacijos auditas padeda išsiaiškinti pagrindinius aspektus, susijusius su informacija ir yra visų informacinių procesų tobulinimo katalizatorius.

Nėra nustatyta griežtų informacijos audito standartų ar taisyklių.

Norint pasiekti visaverčių rezultatų, informacijos auditas turi būti vykdomas visoje organizacijoje, ne atskiruose padaliniuose.

Svarbiausias informacijos audito uždavinys – atsižvelgti į informacijos kainą ir parodyti jos kuriamą vertę, ar ji didesnė už patiriamas išlaidas.

  • Komunikacijos Konspektas
  • Microsoft Word 951 KB
  • 2013 m.
  • 25 puslapiai (4186 žodžiai)
  • Gab
  • Informacijos išteklių vadyba
    10 - 4 balsai (-ų)
Informacijos išteklių vadyba. (2013 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacijos-istekliu-vadyba.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 23:29
×