Informacijos klasifikavimas


Vadybos informacijos klasifikavimas. Valdymo informacijos klasifikavimas.

Informatikos konspektas. Informacija - tai žinios, kurias galime perduoti, priimti, įsiminti. Ją gauname iš aplinkos ir pasiekiame jutimo organais. Dabartinis laikmetis apibūdinamas kaip nepaprastai veržli skaičiavimo technikos raida bei su ja susiję ženklūs technologijų, valdymo, mokslinių tyrimų, švietimo ir buities pokyčiai. Tiesiog kalbama apie mūsų akyse vykstančią pramonės revoliuciją. Kodėl tai vyksta būtent dabar ir nevyko anksčiau? Ieškant atsakymo į šį klausimą, būtina nors paviršutiniškai panagrinėti šio reiškinio istorines šaknis ir pasaulį, kaip informacinę struktūrą. Informacijos sąvoka kilusi iš lotynų kalbos ir reiškia išaiškinimą, pavaizdavimą. Enciklopediškai informacija - tai žinios įvairiausiais būdais arba technologijomis perduodamos vienų asmenų kitiems. Visų pirma tas žinias reikia vienaip ar kitaip gauti. Gauta informacija tik tada turės prasmę, kai ją įsiminsime, ją suvoksime, atitinkamai apdorosime ir galėsime perduoti savo patyrimą kitiems. Atsakymą į šiuos pagrindinius klausimus ir duoda informatikos mokslas.


Dabartinis laikmetis apibūdinamas kaip nepaprastai veržli skaičiavimo technikos raida bei su ja susiję ženklūs technologijų, valdymo, mokslinių tyrimų, švietimo ir buities pokyčiai.

Informacijos sąvoka kilusi iš lotynų kalbos ir reiškia išaiškinimą, pavaizdavimą.

Informatika – jaunas mokslas, todėl jos objekto ribos nėra griežtos, o ir patį terminą skirtingos žmonių grupės supranta šiek tiek skirtingai. Žodis informatika išvestinis iš žodžio informacija, kuris kilęs iš lotyniškojo informatio, reiškiančio prandažnai svarbiau būna klasifikuoti informacija pagal tai, kas, koks šaelementarioji informacija yra seniausia ir paprasčiausia. Tai – vienos fizinės (negyvos) informacijos sistemos poveikis kitai, tiek negyvai, tiek gyvajai (pvz. , fizinis reiškinys).

Genetinė informacija slypi visų gyvųjų būtybių genuose, besąlyginiuose refleksuose. Ją į pasaulį atsineša kiekvienas biologinis individas: tai kūno forma, išvaizda, kitos įgimtos savybės.

Informacijos klasifikavimas. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). http://www.mokslobaze.lt/informacijos-klasifikavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 00:02