Informacijos laikmenos referatas (2)


Įvadas. Nekompiuterinės informacijos laikmenos. Kompiuterinės informacijos laikmenos. Perfokorta. FDD laikmenos. Kietasis diskas (HDD (hard disk)). Elektroninis diskas (SSD (Solid State Drive)). Optiniai diskai. Pagrindiniai alternatyvių laikmenų skirtumai.


Šio darbo tikslas - apžvelgti šiuolaikines labiausiai paplitusias laikmenas, aptarti privalumus ir trūkumus bei veikimą.

Nekompiuterinės informacijos laikmenos – tai atmintinės, kurioms nuskaityti nėra reikalingas kompiuteris ar jo įrenginiai. Pagrindinės tokio tipo informacinės laikmenos:

Popieriaus lapas. Jame informacija yra užrašoma, nupiešiama ar nubrėžiama ranka, anksčiau rašomosiomis mašinėlėmis.

Kompiuterinės informacijos laikmena – tai įrenginys skirtas informacijai užrašyti, kaupti, laikyti, atgaminti bei saugoti ne tik kompiuterio darbo metu, bet ir po jo išjungimo. Pagal šiuos požymius kompiuterines laikmenas galima skirti į:

Magnetinių diskų kaupiklis („Hard disk“). Jis yra viena iš pagrindinių kompiuterio sudedamųjų dalių ir pagrindinė kompiuterio laikmena informacijai saugoti.

Perfokortos – tai duomenų laikmena, kurią naudodavo senesnės automotizuotos sistemos. Tai skylėta stačiakampė kartoninė kortelė, perskaitoma kompiuterio pagalba. Perfokortų idėja yra siejama su audimo menu. 1725 m. Audėjas Lionni Basilis Bouchonas pasiūlė staklėms valdyti sukurti popierinės juostos su skylutėmis metodą. Tačiau tuo metu išradėjai neturėjo palankių sąlygų, todėl tai įgyvendinta tik 1801 m. Kai Jozefas Mari Džakardas sujungė specialias medines korteles su skylutėmis į vientisą perfokortą. Informatikoje perfokortas pirmasis panaudojo Semionas Korsakovas 1832 metais. Jis sukūrė daugybę domenų paieškos ir klasifikavimo įrenginių, pagrįstų perfokortų veikimu. XX a. 2-6 dešimtmetyje perfokortos buvo naudojamos itin plačiai. 1896 m. Buvo įsteigta tobuliatorių (pagrįsti perfokortų veikimu) įmonė, kuri vėliau perauo į mums visiems puikiai žinomą įmonę IBM („International Business Machines). Tačiau vėliau perfokortas pakeitė magnetinės juostos, dar vėliau – FDD diskai ir HDD diskai.

Lankstusis magnetinis diskelis - tai informacijos talpykla, sudaryta iš plonos ir lanksčios magnetinės plokštelės, apdengtos plastikiniu paviršiumi. Diskeliui nuskaityti būtinas lanksčiųjų magnetinių diskelių skaitytuvas (angliškai FDD – „Floppy Disk Drive“). Lankstusis magnetinio diskelio prototipas atsirado dar 1950 metų pradžioje, tačiau nesusilaukė didelio to meto išradėjų susidomėjimo. 1971 m. inžinierius Alanas Šubertas iš IBM pristatė pirmąją 8 colių, 80 KB talpos serijinę diskelių versiją. Tačiau Floppy diskeliai tapo prieinamais vartotojams tik 1981 m. „Sony Corporation“ išleidus 5,5 colių skersmens lanksčiuosius diskelius, kurie galėjo talpinti 360 KB. Vėliau diskeliai buvo tobulinami ir į juos galima buvo jau įrašinėti iš abiejų pusių.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2158 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Informacijos laikmenos referatas (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Informacijos laikmenos referatas (2) . (2017 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacijos-laikmenos-referatas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 11:58
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo