Informacijos organizacijoje klasifikacijos analizė


Įvadas. Informacija ir jos reikšmė. Informacijos esmė. Informacijos klasifikavimas. Verslo informacijos šaltinių klasifikacija. Informacijai keliami reikalavimai. Informacijos vaidmuo organizacijoje. Informacinių srautų formalizavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo tikslas: apžvelgti ir išanalizuoti informaciją bei jos klasifikaciją organizacijos aplinkoje.

Žodis informacija yra kilęs iš lotynų kalbos ir reiškiantis išsiaiškinimą, pranešimą. Tačiau toks abstraktus sąvokos aiškinimas priimtinas tuomet, jei nėra svarbus informacijos turinys ir jos reikšmė. Informacija bendrąja prasme yra surinkti, sutvarkyti, išanalizuoti ir apdoroti duomenys. Naudojantys informaciją savo veikloje, ją vertina įvairiais požiūriais. Svarbiausi yra šie trys:

Pagal vadybos funkcijas – prognozių, sprendimo priėmimų planavimo, organizacinė, kontrolės, apskaitos, atsiskaitomybės, analitinė;

Patikima. Informacijos patikimumas pirmiausiai priklauso nuo to, ar teisingai užfiksuota informacija.

Pakankama. Tai labai svarbus kokybiškas informacijos požymis. Juo ypač turi pasižymėti informacija, naudojama priimant vadybos sprendimus.

Informacijos srautų formalizavimas (dokumentavimas) yra raštiškų tiesioginių nurodymų ir direktyvų, raštiškų klausimų, sutarčių tekstų, derybų protokolų, įvairių formaliarų naudojimas, taip pat raštiškas organizacijos narių tarpusavio bendravimas.

Organizacija turi būti sudaryta taip, kad joje netrukdomai ir horizontaliai, ir vertikaliai judėtų informacijos srautai, kurie yra būtini visuotiniams organizacijos tikslams pasiekti. Jei organizacijos struktūra neatitinka informacinių organizacijos poreikių, žmonės gauna per mažai informacijos arba praleidžia daug laiko ją apdorodami ir taip sumažėja darbo efektyvumas. Organizacijoje tarp vertikaliųjų ir horizontaliųjų grandžių visada išlieka įtampa. Vertikalieji ryšiai paprastai pirmiausia skirti kontrolės funkcijai įgyvendinti ir užtikrinti, o horizontalieji ryšiai skirti koordinuoti ir bendradarbiauti. Tai leidžia sumažinti kontrolės poreikį.

  • Vadyba Namų darbas
  • Microsoft Word 40 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1230 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rebelicious
  • Informacijos organizacijoje klasifikacijos analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Informacijos organizacijoje klasifikacijos analizė. (2017 m. Rugpjūčio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacijos-organizacijoje-klasifikacijos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 13:04
×