Informacijos pateikimas leidiniuose


Informacijos pateikimas leidiniuose ir jos ypatumai. Kas yra leidinio stilius? Leidinio stilius – tai atskiriems viso leidinio (pavyzdžiui. Šriftas – pasirinkto stiliaus. Su užraitais – tai šriftai su trumpomis uodegėlėmis rašmenų piešiniu viršuje ir apačioje. Be užraitų – tai šriftai, kurie neturi uodegėlių rašmenų piešinių viršuje ir apačioje. Rankraštiniai – tai. Rinkdamiesi šriftus. Reikėtų itin atsargiai derinti panašaus stiliaus skirtingus šriftus. Kaip derinti leidinio spalvas? Vienos spalvos atspalviai. Pasirenkama viena bazinė spalva. Analoginės spalvos. Pasirenkama viena bazinė spalva ir greta jos esančios spalvos. Papildoma spalva. Tai dviejų spalvų pasirinkimas. Kelios papildomos spalvos. Tekstą vizualiai sustiprina tikslingai pasirinktos iliustracijos. Informacija perkrauti puslapiai yra sunkiau skaitomi.


Leidinio stilius – tai atskiriems viso leidinio (pavyzdžiui, brošiūros, kalendoriaus) elementams( tekstui, tuštiems plotams, antraštėms) būdingi bruožai ir dėstymo tvarka.

Šriftas – pasirinkto stiliaus, tam tikro dydžio ženklų rinkinys, pavyzdžiui, Candara, Arial. Šriftas parenkamas atsižvelgiant į leidinio tipą, teksto rūšį.

Be užraitų – tai šriftai, kurie neturi uodegėlių rašmenų piešinių viršuje ir apačioje. Tokių šriftų privalumas – tekstas vienodai gerai pateikiamas didžiosiomis ir mažosiomis raidėmis. Šie šriftai plačiai taikomi informacijai tinklapiuose pateikti. Arial Verdana Helvetica.

Rankraštiniai – tai šriftai, imituojantys ranka rašytą tekstą: raidės truputį pasvirusios į dešinę, turi ilgesnių uodegėlių, būną sujungtos viena su kita.

  • Informatika Skaidrės
  • MS PowerPoint 1970 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (295 žodžiai)
  • Morta
  • Informacijos pateikimas leidiniuose
    10 - 6 balsai (-ų)
Informacijos pateikimas leidiniuose. (2016 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacijos-pateikimas-leidiniuose.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 21:49
×