Informacijos poreikis viešajame transporte


Vilnius. Literatūra. AVIŽIŪTĖ, Audra. Turizmo atstovai sostinės viešajame transporte trūksta papildomos informacijos.


Šiandieninė mūsų visuomenė sparčiai tobulėja, pasaulyje randasi vis naujesnių ir įmantresnių technologijų, kurių mes kartais patys nespėjame vytis. Taip pat kasdien mes susiduriame su didžiuliais informacijos srautais įvairiose situacijose. Informacija yra apibrėžiama kaip nepaprastas resursas, kuris naudojamas ne tik nepraranda savo vartojamųjų savybių, bet taip pat didėja ir kokybiškai tobulėja, t.y. kaupia ir reprodukuoja mokslines žinias (J. Bagdanavičius, 2002). Tai svarbus šaltinis, kuris žmogų nukreipia tam tikra linkme, todėl ypatingai svarbu kokia informacija yra pateikiama viešumoje. Tobulėjant technologijoms vis daugiau informacijos gauname ir viešajame transporte. Norint pasiekti maksimalų visuomenės pasitenkinimą viešuoju transportu, nepakanka naujų autobusų, ar dviračių. Labai svarbu kokią informaciją gauname naudodamiesi viešuoju transportu. Tačiau mažuma susimąsto kuo teikiama informacija yra naudinga keleiviams, turistams, ar ji pritaikyta vyresnio amžiaus žmonėms?

Pasak Carmelo R. García (2012) vienas iš būdų pagerinti transporto sistemas yra teikti keleiviams naudingas informacijos paslaugos. Tačiau sunku nuspręsti kurios informacinės paslaugos yra naudingos visuomenei, kai ji yra tokia skirtinga. Pirmiausia keleiviams turėtų būti pateikta svarbiausia informacija, susijusi su lankytinų vietų maršrutu, sekančia stotele ir numatomo laiko atvykimas į kitą stotelę ar galutinės stotelės. Taip pat labai svarbu informuoti keleivius apie mokėjimo sistemą, kadangi visur ji yra skirtinga, bei kontrolės atvejus.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (939 žodžiai)
  • Ieva
  • Informacijos poreikis viešajame transporte
    10 - 7 balsai (-ų)
Informacijos poreikis viešajame transporte. (2016 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacijos-poreikis-viesajame-transporte.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 15:26
×