Informacijos rinkimas


Informacijos rinkimo būdai. Informacijos rinkimo metodai. Darbo analizės informacijos rinkimo metodai. Marketingo informacijos rinkimo metodai. Darbo su grupe metodas informacijos rinkimas. Aplikacijos budai. Informacijos rinkimas organizacijoje. Informacijos surinkimo būdai versle. Informacijos, reikalingos aplikacijos kūrimui, tipus. Informacijos tipai.

Įvadas. Informacijos tipai. Priklausomybė nuo laiko. Stuktūra. Pilnumas (užbaigtumas). Dviprasmiškumas. Semantika. Apimtis. Informacijos rinkimo metodai. Informacijos tipai ir rinkimo metodai. Nė viena programų sistema negali būti suprojektuota nesukaupus atitinkamos dalykinės srities žinių bazės, todel šiame darbe bus kalbama apie informacijos, reikalingos aplikacijos kūrimui, tipus ir jos rinkimo metodus. Kuriant aplikaciją, svarbi kiekviena iš šių savybių, kadangi jos nurodo kiek ir kokio tipo informacijos turi būti surinkta. Be to, atsižvelgiant į skirtingus informacijos tipus, naudojami skirtingi informacijos gavimo metodai. Nekreipiant dėmesio į informacijos savybes, gali būti padarytos klaidos dalykinės srities analizėje ir priimti neteisingi sprendimai. Vėliau tokių klaidų taisymas brangiai kainuos. Surinkus informaciją, naudojami informacijos patvirtinimo metodai. Naudojant šiuos metodus, didėja tikimybė, kad klaidos ir trūkumai bus pastebėti ankstyvame aplikacijos kūrimo lygyje.

Nė viena programų sistema negali būti suprojektuota nesukaupus atitinkamos dalykinės srities žinių bazės, todel šiame darbe bus kalbama apie ikuriant aplikaciją, svarbi kiekviena iš šių savybių, kadangi jos nurodo kiek ir kokio tipo informacijos turi būti surinkta. Naudojant šiuos metodus, didėja tikimybė, kad klaidospriklausoma nuo laiko iformacija remiasi praeities, dabarties ir ateities reikalavimais kuriamai aplikacijai. Praeities informacija parodo kaip parodo kaip nagrinėjama sritis keitėsi bėgant laikui, nusako užduoties svarbą organizacijoje ir pačią užduotį. Informacija gauta remiantis praeitimi yra tiksli ir pilna.

Einamoji informacija – tai informacija apie tai, kas organizacijoje vyksta dabar ir kaip dabartis gali paveikti ateitį. Ji pasako kokias operacijas atlieka organizacija, kiek ir kokią produkciją gamina. Tikslūs įstatymai, verso industrijos nuostatai taip pat labai svarbu aplikacijos kūrimui. Einamoji informacija turi būti dokumentuojama tokiu būdu, kad ja galėtų naudotis aplikaciją kuriančių žmonių grupė.

Informacija, gauta remiantis ateitimi, nusako kokie yra laukiami pokyčiai. Ji yra netiksli ir ją vertinti labai sunku. Ekinformacijos struktūrizavimas – tai gautos informacijos suklasifikavimas kokiu nors būdu. Informacija gali būti struktūrizuota arba nestruktūrizuota.

Pavyzdžiui, jūs pradedate rinkti informaciją apie darbuotojus. Jūs galite gauti informaciją apie pačius darbuotojus (vardas, pavardė, adresas, vaikų skaičius. ), jų tarpusavio santykius, igūdžius, darbo istorijas, uždarbio istorijas. Visa ši informacija gali būti gauta dalimis ir atrodyti labai painiai, bet kadangi visa informacija yra apie darbuotojus, tai turi būti būdas, kaip j¹ suklasifikuoti. Strvienas iš informacijos vertinimo kriterijų yra pilnumas (u˛baigtumas). Skirtingi aplikacijos tipai reikalauja skirtingo duomenų pilnumo lygio. Vienoms aplikacijoms reikalingas ypatingas informacijos pilnumas ir tikslumas, o kitos susidoroja su mažiau tikslia informacija. Iškyla klausimas, o kada informacija laikoma pakankamai pilna? Kartais tai nusprendžia sistemos naudotojai, kitais atvejais tai reikia atlikti sistemos viduje.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2707 žodžiai)
  • Universitetas
  • Adolfas
  • Informacijos rinkimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Informacijos rinkimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacijos-rinkimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 17:43
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo