Informacijos sauga šiuolaikinėje organizacijoje: būtinybė ar ne?


Komunikacijų referatas. Informacijos sauga šiuolaikinėje organizacijoje: būtinybė ar ne?


Šiandieninė mūsų visuomenė sparčiai tobulėja, pasaulyje randasi vis naujesnių ir įmantresnių technologijų, kurių mes kartais patys nespėjame vytis. Taip pat auga ir plečiasi verslas, kompanijos tampa pasaulinėmis, turinčiomis savo padalinių įvairiausiuose mūsų žemyno kampeliuose. Tokiose korporacijose yra naudojami milžiniški informacijos kiekiai, didėja informacinių procesų sudėtingumas, informacinės technologijos tampa neatsiejama valdymo ir efektyvaus organizacijos gyvavimo dalimi. Informacija yra apibrėžiama kaip nepaprastas resursas, kuris naudojamas ne tik nepraranda savo vartojamųjų savybių, bet taip pat didėja ir kokybiškai tobulėja, Kaupia ir reprodukuoja mokslines žinias (j. Bagdanavičius, 2002). Šį apibrėžimą taikant organizacijoms informacijos ištekliams galima sakyti, kad tai organizacijos turtas, užtraukiantis organizacijai atsakomybę. Informacijos nutekėjimas gali turėti didžiulį neigiamą poveikį organizacijos tikslams, ryšiams, startegijai bei, žinoma, reputacijai. Tik ar visi suvokia šią apsaugos svarbą?

Dėl ypatingai sparčių pasikeitimų ir progreso informacinėse technologijose, organizacijoms informacijos valdymas yra viena aktualiausių temų ir būdas sėkmingai valdyti savo verslą. Dėl šios priežasties, mano nuomone, apsaugoti savo turimą informaciją yra tiesiog būtinybė. Beje, organizacijoms, saugančioms informaciją yra keliami griežti reikalavimai, todėl būtina imtis priemonių užkirsti kelią nesekmėms ir vartotojų bei klientų abejonėms patikint savo infomarciją. Tačiau ne visi mokslininkai informacijos saugą išskiria kaip vieną svarbiausių informacijos išteklių vadybos aspektą. N. Willard ir d. Skyrme, skirtingai nei c. F. Burk ir f. W. Horton bei z. Atkočiūnienė, kurdami informacijos išteklių vadybos modelius, neatkreipė dėmesio į informacijos apsaugą kaip į svarbų aspektą. Informacijos saugumą užtikrina trys pagrindiniai elementai: konfidencialumas, vientisumas ir pasiekiamumas.

  • Komunikacijos Referatai
  • 2012 m.
  • Greta
  • 4 puslapiai (632 žodžiai)
  • Komunikacijų referatai
  • Microsoft Word 17 KB
  • Informacijos sauga šiuolaikinėje organizacijoje: būtinybė ar ne?
    10 - 3 balsai (-ų)
Informacijos sauga šiuolaikinėje organizacijoje: būtinybė ar ne? . (2012 m. Balandžio 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/informacijos-sauga-siuolaikineje-organizacijoje-butinybe-ar-ne.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 04:22