Informacijos sistemos ir duomenų bazės


Organizacijos veiklos aprašymo sudėtis. Veiklos srities analizė struktūriniu metodu ir vartotojų informacinių poreikių analizė. Duomenųbazių projektavimas. Normalinės formos. Loginis ir fizinis kompiuterizuojamo proceso modelis. Duomenųbazėskūrimas. Duomenų bazės formos. Duomenų bazės užklausos. Duomenų bazės ataskaitos. Vizitinė kortelė. Vartotojo sąsaja. Išvados. Literatūra.


Svečiai pateikia rezervacijos prašymus į pasirinktą norimą paslaugą: kambarių rezervavimą, spa paslaugas arba konferencijų salių nuomą. Administratorė patvirtina paslaugos prašymą, o gautas lėšas iš klientų perduoda į atsiskaitymą paslaugomis, kuris atlieką pavedimus į banką.

Svečiai pasirenka kokiu būdų nori rezervuoti kambarį: rezervacija atėjus į viešbutį ar rezervacija internetu. Pateikus prašymą, tikrinama ar yra laisvų vietų kambariuose ir atsakymas atšaukiamas arba patvirtinamas. Svečių lėšos perduodamos į atsiskaitymas paslaugomis, iš kurių daromi pavedimai į banką.

Asmens_kodas (pirminis raktas, teksto laukas) – privalomas, lauko dydis (11 simbolių) , asmens kodą gali sudaryti tik skaičiai.

Gimimo_data (teksto laukas) – privalomas, lauko dydis (10 simbolių), gimimo datą gali sudaryti tik skaičiai ir brūkšniukai.

Salis (teksto laukas) – privalomas, lauko dydis (255 simbolių), šalį gali sudaryti tik raidės.

Miestas (teksto laukas) – privalomas, lauko dydis (255 simbolių), miestą gali sudaryti tik raidės.

Adresas (teksto laukas) – privalomas, lauko dydis (255 simbolių), adresą gali sudaryti įvairūs simboliai.

Telefono_nr (teksto laukas) – privalomas, lauko dydis (12 simbolių), telefono numeris būtinai turi prasidėti „+“ simboliu.

Elektroninis_pastas (OLE objektas) – neprivalomas.

„Kambariai“ – Kambario tipas, kambario numeris.

Taip pat formoje įterpiamas paveiksliukas (OLE objektas) ir navigaciniai mygtukai siekiant patogiau naršyti po esamus duomenis.

Gautame rezultate atvaizduojama, kurią mėnesio dieną buvo užrezervuoti kambariai, kliento vardas ir pavardė, užrezervuoto kambario tipas.

Sukuriamas naujas stulpelis su skaičiuojamaisiais duomenimis (NOW() - [Rezerv_pradzia]), gaunamas praėjusių dienų skaičius nuo paskutinės rezervacijos. Kriterijuje nustatoma, kad rodytų duomenis tik per praėjusias 30 dienų (<=30), filtruojama pagal didėjimą.

  • Informatika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 660 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (1405 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lukas
  • Informacijos sistemos ir duomenų bazės
    10 - 7 balsai (-ų)
Informacijos sistemos ir duomenų bazės. (2016 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacijos-sistemos-ir-duomenu-bazes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 04:03
×