Informacijos sistemų esmė


Buhalterines apskaitos matai. Buhalterines apskaitos ir audito lietuvoje ateitis. Verslo įmonės standartai buhalterinėje apskaitoje. Apskaitos politikos esmė.

įvadas. Buhalterinės apskaitos principai ir reikalavimai. Buhalterinės apskaitos rūšys. Buhalterinėje apskaitoje taikomi matai. Buhalterinės profesijos samprata. Profesionalių apskaitos darbuotojų etikos kodekso ir buhalterinės apskaitos reglamentavimas lietuvos respublikoje. Tarptautiniai apskaitos standartai, europos sąjungos direktyvos. Buhalterinės apskaitos ir audito lietuvoje ateitis ir įmonėje apskaitos politikos esmė. Literatūra

Profesionalių apskaitos darbuotojų etikos kodekso ir buhalterinės apskaitos reglam apskaita – tai finansinių ir su jais susijusių dokumentų rinkimo, registravimo, klasifikavimo, sumavimo ir interpretavimo mokslas, galintis priimti verslo sprendimus. Šiame referate bus apariamos tik kelios buhalterinei apskaitai būdingos temos: buhalterinės apskaitos principai ir reikalavimai; buhalterinės apskaitos rūšys; buhalterinėje apskaitoje taikomi matai; buhalterinės profesijos samprata; profesionalių apskaitos darbuotojų etikos kodekso ir buhalterinės apskaitos reglamentavimas Lietuvos respublikoje; tarptautiniai apskaitos standartai, europos sąjungos direktyvos; buhalterinės apskaitos ir audito Lietuvoje atbuhalterinės apskaitos įstatymo straipsnyje nurodoma, kad įmonių apskaita gali būti tvarkoma pagal tarptautinius apskaitos standartus arba verslo apskaitos standartus. Įmonės turėtų nusistatyti, kokiais apskaitos standartais vadovaujamosios sudaro įvairias ataskaitas. Tarptautiniai apskaitos standartai yra daug platesni, jų apimtis yra apie du tūkstančius puslapių, Lietuviškasis jų variantas verslo apskaitos standartai yra daug trumpesnis, jų apimtis yra tik apie vieną šimtą puslapių. Pirmasis tarptautinių apskaitos standartų bei verslo apskaitos standartų ir finansinės atskaitomybės įstatymas numato, kįmonės principas. Įmonė yra atskiras apskaitos vienetas. Į apskaitą įtraukiamas įmonės turtas, nuosavas kapitalas ir įsipareigojimai. Jos dukterinių įmonių turtas, nuosavas kapitalas ir įsipareigojimai apskaitomi atskirai. Įmonės turtas turi būti atskirtas nuo asmeninio įmonės savininkų ir žmonių valdančių ją arba joje dirbančių, turto.

Veiklos tęstinumo principas. Šis principas teigia, kad kiekviena įmonė gali egzistuoti neribotai, kad jos veiklos laikotarpis neapibrėžiamas kokiu nors lako tarpu, įmonė nebus likviduota ir jo savininkai nesiekia jos parduoti. Įmoperiodiškumo principas. Šio principo esmė, kad įmonės ūkinė veikla yra suskirstyta į tam tikrus atsiskaitymo laikotarpius taip, kad būtų galima parengti ūkines finansinės veiklos ataskaitas. Įmonės veikla apima finansinius metus, kurie trunka 12 kalendorinių mėnesių ir baigiasi gruodžio31 d. Tarpinės finansinės atskaitomybės laikotarpis yra trys kalendoriniai metai. Tarpinė finansinė atskaitomybė sudaroma kovo 31d. , birželio 30 d. , rugsėjo 30 bei gruodžio 31 d. Imtinai. Pvm mokesčio apskaičiavimo ataskaitinis laikotarpis yra kalendorinis mėnuo, o pelno mokesčio apskaičiavimo periodas sutampa su finansiniais metais.

Pastovumo principas.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2010 m.
  • 17 puslapių (3504 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jurate
  • Informacijos sistemų esmė
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Informacijos sistemų esmė. (2010 m. Gruodžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacijos-sistemu-esme.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 11:36
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo