Informacijos struktūra atmintyje


Įvadas.Naujo produkto (paslaugos) idėjos aprašymas. Naujo produkto ar paslaugos tikslai. Idėjos kūrimo ir vertinimo aprašymas, idėjos pasirinkimą nulėmusių kriterijų ir argumentų įvardinimas. Produkto naujumo lygis. Informacija apie naują produktą (paslaugą) ir jo savybes pranašumai ir išskirtinės savybės, skiriančios juos nuo dabar esančių rinkoje, produkto originalumas ir inovatyvumas, ypatingos kokybinės charakteristikos. Įvardinkite naujo produkto ar paslaugos pagrindinę naudą (vertę) vartotojui. Analizės etapas. Prognozuojamos naujo produkto (paslaugos) rinkos aprašymas. Esama rinkos būklė, kokie svarbiausi verslo makro aplinkos veiksniai (teisiniai, politiniai, vyriausybinis reguliavimas, technologinis, ekonominis, socialinis ir pan. ) daro įtaką. Pagrindinės planuojamų gaminti gaminių ir (arba) teikti paslaugų rinkos charakteristikos, įskaitant dydį ir prognozuojamą augimą. Naujų gamintojų (paslaugos teikėjų) atėjimo į rinką galimybės (rinkos barjeraiProduktų pakeičiamumo lygis. Pirkėjų galia daryti įtaką produkto kainai ir jautrumas kainai, tiekėjų galia daryti įtaką žaliavų kainoms. Sezoniniai rinkos pakitimai, produkto ciklai ir kita. Segmentavimas ir tikslinio segmento pasirinkimas. Kokius pagrindinius segmentus galima išskirti, koks jų rinkos talpumas. Į kuriuos segmentus yra orientuota nauja prekė ar paslauga (tikslinė rinkaKokios yra pagrindinės tikslinės rinkos demografinės vartotojų charakteristikos. Kokios yra pagrindinės tikslinės rinkos vartotojų psichografinės charakteristikos. Kokios yra pagrindinės tikslinės rinkos vartotojų elgsenos charakteristikos. Kokia tikėtina tikslinės rinkos apimtis ir kokia galima augimo tendencija. Konkurentų analizė. Informacija apie konkuruojančias prekes (tiesioginius ir/ar netiesioginius konkurentus) ar skirti tam pačiam vartotojui, ar tenkina tuos pačius poreikius, ar teikia tą pačią naudą?


Atmintis yra vienas mūsų psichinių procesų aspektų, glaudžiai susijęs su mąstymo ir suvokimo veikla. Tai individo sugebėjimas įsiminti, sisteminti ir išlaikyti tai, kas patirta, ir prireikus vėl sugrąžinti tą informaciją į sąmonę, ja remtis mąstant ir elgiantis. Atmintis ir vaizduotė sieja mūsų praeitį su dabartimi ir ateitimi, padeda pažinimui, o drauge ir kiekvieno mūsų tobulėjimui pasirinktoje srityje.

Svarbiausi atminties procesai - įsiminimas, laikymas atmintyje ir atsiminimas. Be to, negalima nepaminėti ir užmiršimo. Atmetus atvejus, sukeliančius nemalonias situacijas, užmiršimui turėtume būti dėkingi, kad neperkaista mūsų psichika nuo informacijos pertekliaus. Užmiršdami atsiejame reikšmingus dalykus nuo mažiau reikšmingų, galime sisteminti informaciją. Niekas negimsta su fenomenalia atmintimi, nors gal kartais atrodo, kad vienus gamta apdovanojo nuostabiomis proto ir atminties galiomis, o kiti visą gyvenimą būna užuomaršos. Dažnas iš mūsų neabejingas savo atminčiai. Turime dvi galimybes - džiaugtis arba nusivilti ja. Pastaruoju atveju arba ir toliau peikiame savąją atmintį, arba skiriame šiek tiek laiko ir pastangų darbo tikslas ir uždaviniai – susipažinti su atminties sąvoka; jos įsiminimo, laikymo atmintyje bei atsiminimo procesais; svarbiausioms atminties rūšimis; atskleisti kaip informacija yra koduojama; kokios yra užatmintis – tai individo gebėjimas įsiminti, sisteminti, išlaikyti tai, kas patirta ir prireikus vėl grąžinti šią informaciją į sąmonę, ja remtis mąstant ir elgiantis. Pagrindiniįsiminimo metu patyrimo medžiaga yra transformuojama į tokią formą (nervinius impulsus), kurioje galėtų būti saugoma atmintyje ir jau transformuota padedama į atmintį. Nuo įsiminimo labai priklauso atgaminamos medžiagos kiekis ir kokybė. Įsiminimas gali vykti informaciją užfiksuojant betarpiškai, bei į pagalbą pasitelkiant įvairias pagalbines, įsiminimą lengvinančias priemones. Pagal įsiminimo procesų vietą veiklossaugojimas atmintyje – tai suvoktos informacijos ilgai trunkantis laikymas. Informacijos saugojimas atmintyje daugiausiai priklauso nuo to, kokiu būdu medžiaga buvo įsiminta ir kokiais būdais stengiamasi neužmiršti. Atmintyprireikus (o kartais ir spontaniškai) mes paimame informaciją iš saugyklos, ji vėl patenka į mūsų sąmonės lauką, yra atsimenama tarsi vėl būtų atgaminamas patyrimas. Atsiminimo tikslumas priklauso nuo kiekvieno atminties lygio. Atsiminimas, kaip ir įsiminimas, gali būti atliekamas valingai ir vykti be valios pastangų.

  • Microsoft Word 77 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3441 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laura
  • Informacijos struktūra atmintyje
    10 - 2 balsai (-ų)
Informacijos struktūra atmintyje. (2011 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacijos-struktura-atmintyje.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 11:50
×