Informacijos vadybos funkcijos


Įvadas. Informacijos vadybos funkcijos Informacijos poreikio nustatymas. Informacijos įsigijimas. Informacijos produktų ir paslaugų kūrimas. Informacijos tvarkymas. Informacijos paskirstymas. Informacijos saugojimas ir organizavimas. Informacijos panaudojimas. Išvados. Šaltiniai.

Nors informacijos vadybos koncepcija egzistuoja jau trečią dešimtmety, visgi išanalizavus turimus mokslinius straipsnius ir mokomąją literatūrą, niekur neradome bendro apibrėžimo, kuris būtų universalus ir tiktų visose srityse. Pabrėžtina, kad tam didelę įtaką daro platus šios mokslo šakos mokslinis ir praktinis požiūris. Dažnai skirtingų profesijų atstovai informacijos vadybą interpretuoja skirtingai. "Informacijos vadyba apibrėžiama dvejopai:

Informacijos valdymo strategija siekiant organizacijos užsibrėžtų tikslų.

Organizacijos valdymo principų, taikomų informacijai įsigyti, apdoroti, skleisti, naudoti ir kontroliuoti, visuma.“

(Glosienė A. Bibliotekininkystės ir informacijos studijų vadovas. V.: VU l-kla, 2009. 700 p.)

Pirmasis apibrėžimas sako, kad informacijos valdymas yra organiška veiklos strategijos dalis, kuri prisideda prie organizacijos siekiamų tikslų įgyvendinimo, antrasis apibrėžimas atskleidžia organizacijos informacijos valdymo procesus. Taigi, šio rašto darbo tikslas bus suprasti, kas yra informacijos vadyba, išsiaiškinant jos funkcijas informacinių technologijų mokslo atžvilgiu.

Tiksli organizacijos poreikių analizė ir identifikavimas yra reikšminga informacijos vadybos sudedamoji dalis. Informacijos poreikis apibrėžiamas kaip probleminė situacija, kai organizacijos veikloje susiduriama su neaiškumais, dviprasmiškumais, netikslumais, jaučiamas informacijos trūkumas sprendimams priimti.

Organizacijos informacijos poreikiai susideda iš darbuotojų kompleksinių poreikių, kurių susiformavimui ir pobūdžiui daro įtaką organizacijos vidinės ir išorinės aplinkos veiksniai: tikslų, siekinių supratimas, kultūra, profesinės normos, rizikos laipsnis, aplinkos neaiškumas ir kt. Tikslus informacijos poreikių nustatymas atsižvelgiant į organizacijos kontekstą, problemos pobūdį atlieka svarbų vaidmenį info valdymo procese. Organizacijos informacijos poreikių įvairovė suvedama į koncentruotą, sistemingą, visapusiškai suderintą ir pargrįstą aiškiais prioritetais visumą. Tai būtina siekiant sėkmingai realizuoti visus kitus informacinius procesus, neeikvojant papildomų lėšų ir laiko.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1349 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ingrida
  • Informacijos vadybos funkcijos
    10 - 6 balsai (-ų)
Informacijos vadybos funkcijos. (2015 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacijos-vadybos-funkcijos.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 10:09
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo