Informacijos valdymo savo profesinėje veikloje analizė referatas


Įvadas. Organizacinės žinios ir jų struktūra. Verslo analitika. Įmonės pristatymas. Įmonės apžvalga. Išvados. Naudota literatūra. Priedai.

Informacijos valdymas įmonėje yra labai svarbus, iš finansinių ataskaitų galima spręsti apie įmonės padėtį rinkoje ir apie tai, kaip įmonės vadovui sekasi suvaldyti didžiulę įmonę. Šiame darbe aš pasirinkau išanalizuoti AB ,,Gubernija“, kadangi ši įmonė Lietuvoje veikia jau daug metų ir yra svarbi šalies ekonomikai, kadangi lietuviai labai mėgsta alų ir ypač šios įmonės produktus.

Bendrąją organizacijos vadybos sistemą sudaro daug tarpusavyje susijusių skirtingų veiklų. Šiuolaikinėse vadybos teorijose akcentuojama, kad organizacijoms siekiant įgyti ilgalaikį konkurencinį pranašumą nepakanka efektyviai valdyti veiklos procesus, kurti, pateikti vartotojams paklausius produktus ir paslaugas, jis siejamas su žinių poveikiu organizacijos kaitos ir raiškos procesuose. Transformuojasi valdymo modeliai, sąlygoti žinių visuomenės, žinių ekonomikos iššūkių, leidžiantys moksliniu požiūriu pagrįstai išanalizuoti organizacijos privalumus ir trūkumus, nustatyti kritinio strateginio pranašumo kūrimo sritis. Nyksta atskirų verslo funkcijų bei pramonės sričių ribos, laisvėja organizacinės struktūros, keičiasi darbo tendencijos.

Organizacijos veikla gali būti tobulinama ją peržiūrint, analizuojant bei keičiant norint siekti efektyvumo. Davenport T. ir Short J. (1990) šį procesą apibrėžia, kaip: „logiškai susijusias užduotis užsibrėžtiems tikslams pasiekti“. Kad organizacijos žinios būtų panaudojamos ir plėtojamos sistemingai ir tikslingai, svarbu sukurti organizacijos žinių bazę. G. Probst (1997) apibrėžė žinių bazės struktūrą, kuri susideda iš individualių ir kolektyvinių žinių , naudojamų realizuojant įvairią veiklą bei atliekant užduotis. Žinių bazė apima ir duomenis bei informaciją, kuriais remiantis kuriamos individualios ir kolektyvinės organizacijos žinios. Organizacinės bazės pokyčius sąlygoja organizacijos skatinamas mokymasis, tobulėjantis gebėjimas veikti bei spręsti iškylančias problemas.

Paanalizuosime keletą dažniausiai teoriniuose darbuose aprašomų ir organizacijų praktinėje veikloje taikomų žinių vadybos procesinių modelių.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 538 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1567 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inesa
  • Informacijos valdymo savo profesinėje veikloje analizė referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Informacijos valdymo savo profesinėje veikloje analizė referatas. (2015 m. Spalio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacijos-valdymo-savo-profesineje-veikloje-analize-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 12:18
×