Informacinė visuomenė Lietuvoje


Informacinė visuomenė Lietuvoje.

Amžius kuriame gyvename yra labai spartus mokslinę ir technologinę prasme. Kiekvieną sekundė didėjantys informacijos kiekiai verčia kalbėti apie reikšmingus pokyčius, kurie vykstą mūsų visuomenėje. Praeityje tik tarp sociologų ir kitų žymių mokslininkų vartojama „informacinės visuomenės“ sąvoka, dabar kelią susidomėjimą ir yra aktuali platesniam žmonių ratui pasaulyje ir Lietuvoje. Taigi kas yra ta informacinė visuomenė? Ar mūsų šalyje galima įžvelgti jos formavimąsi?

Į klausimą „Ar Lietuvoje yra informacinė visuomenė“ TMD Partners grupės atstovas D. Pietaris pateikia tokį atsakymą: „Šiandien informacijos visuomenė Lietuvoje yra tik nedidelis profesionalų būrys <...> Apie kokią informacinę visuomenę galime kalbėti, jei jos žinios ir įgūdžiai atsilieka nuo technologijos pažangos keliomis kartomis? <...> Beje šis atsilikimas toli gražu nelinkęs mažėti“. Analizuojant D. Pietario mintis galima teigti kad, informacinė visuomenė Lietuvoje dar tik įžengė į savo evoliucijos priešaušrį ir artimiausioje ateityje pastebimų pokyčių neturėtų įvykti. Vis dėlto, nežiūrint to, kad Lietuvoje dar neegzistuoja tikroji informacinė visuomenė ir aktyviąją informacinės visuomenės dalį Lietuvoje sudaro nepakankamas procentas visuomenės nariu (šis rodiklis turėtų padidėti, kad galėtumėme vadintis informacinės visuomenės šalimi), tam tikri informacinei visuomenei būdingi aspektai jau yra. Vienas iš jų yra informacinių technologijų plėtra. Tai jau yra užuomazga į besivystančią informacinę visuomenę, kuri laikui bėgant gal ir nepralenks kitų Europos Sąjungos šalių, bet pavyti tikrai turi šansu. Tai yra daug žadantis rodiklis ir paskata valstybei bei visuomenei ir toliau dėti pastangas, kad būtų mažinama informacinė atskirtis, prie to prisideda ir Europos sąjungai teiktadama įvairias paramas, steigdama fondus.

  • Informatika Esė
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1364 žodžiai)
  • Erdvilė
  • Informacinė visuomenė Lietuvoje
    10 - 7 balsai (-ų)
Informacinė visuomenė Lietuvoje. (2015 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacine-visuomene-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 18:58
×