Informacinės kompiuterinės sistemos


Kompiuterių sistemos referatas. Informacinės sistemos samprata. Informaciniu sistemu samprata. Informacijos paieskos informacine sistema. Informacines sistemos diplominis. Informacines sistemos referatas. Referatas apie informacine sistema geležinkelio transporte. Kompiuterines sistemos apibrezimas. Informacinės sistemos sąvoka. Informacijos sistemos diplominis.

Įvadas. Informacinių sistemų samprata. Informacinių technologijų savybės ir funkcijos. Informaconės sistemos gyvavimo ciklas. Informacinės sistemos analizė. Išskirstytosios informacinės sistemos. Išvados. Naudota literatūra.

Šiuolaikines informacines sistemas vertiname pagal jų efektyvumą organizacijų valdymo, administravimo, verslo procesuose ir veikloje. Šiuolaikiniuose vadybos procesuose, be informacinės sistemos sąvokos, vartojama ir informacijos sistemos sąvoka. Tačiau jų prasmės šiek tiek skiriasi.

Informacinę sistemą galima apibrėžti kaip kompleksą komponentų, skirtų įvairių rūšių duomenimis ir informacijai rinkti, saugoti, apdoroti, laikyti bei skleisti, siekiant tam tiktų organizacijos tikslų ir taikant kompiuterines technologijas.

Informacinės sistemos neatskiriamos nuo technologijų ir techninės įrangos. Jų pobūdį ir galimybes dažniausiai nulemia naudojamos technologijos. Dabartinės informacinės sistemos įvaizdį galima sieti su kompiuteriu. Kompiuteris, kol su juo nėra susiejamos idėjos, tikslai, sprendžiamos problemos, uždaviniai ir tam tikri sugebėjimai, tėra metalo ir plastiko konstrukcija. Taigi minėtąsias kompiuterines sistemas galima laikyti technologijomis, kai jos tiesiogiai susiejamos su informaciniais tikslais, problemomis, poreikiais ir žmonių veikla.

Informacijos sistemų kūrėjai privalo būti susipažinę su taikomąja sistema, kuriai bus skiriama, ir atsižvelgti į vartotojų reikalavimus.

Nagrinėjant informacinę sistemą, būtina paminėti aplinką kurioje ji funkcionuos. Organizacijos informacinė sistema kartu yra ir žmonių darbo įgūdžių, informacijos, informacinių technologijų ir veiklos procesų derinys. Su ja dirba žmonės – operatoriai, vartotojai ir pan. Įdiegta informacinė sistema veikia ir formuoja reikiamą informaciją, pranešimus apie rezultatus. Veikiant informacinei sistemai, ji yra pastoviai aptarnaujama, sekamas jos darbas, šalinami aptikti jos komponentų defektai bei gedimai. Sistemai veikiant rekomenduojama pildyti jos eksploatacijos žurnalą, fiksuoti jame visus sistemos darbo sutrikimus ir visas vartotojų pareikštas pastabas apie sistemos darbą.

  • Microsoft Word 87 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (1614 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gretak
  • Informacinės kompiuterinės sistemos
    10 - 1 balsai (-ų)
Informacinės kompiuterinės sistemos. (2012 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacines-kompiuterines-sistemos.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 27 d. 14:10
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo