Informacinės laikmenos


Informacijos laikmenos. Informacijos laikmenos referatas. Technologijos leidžiančios praplėsti elektroninės informacijos kaupiklių galimybės. Elektronines informacijos laikmenos. Technologijos leidžiančios praplėsti elektroninės informacijos kaupiklių galimybės.. Pirmosios laikmenos. Informacijos laikmenos referatai. Laikmenu rusys ir talpa. Dekoderiu sandara. Informacijos laikmenu rusys.

Įvadas. Eletroninės informacijos laikmenos. Pastovioji atmintis - rom (read only memory). Operatyvioji atmintis – ram(random access memory). Operatyvinė statinė atmintis. Operatyvinė regeneruojama (dinaminė) atmintis. Spartinančioji atmintis – cache. Spartinančiosios atminties architektūra. Įrašymo metodai. Spartinančiosios atminties komponentės. Spartinančiosios atminties struktūra. Flash atmintinės. Istorija. Pirmasis komercinis produktas. Antroji karta. Kas yra usb „flash“ atmintinė. Flash atmintinės sandara. Kompaktiniai diskai (cd). Istorija. Optinė informacijos saugojimo technologija ir diskų struktūros. Cd-rom technologija. Kaupiklių duomenų perdavimo sparta. Klaidų detekcija ir korekcija. Dvd įtaisai. Dvd veikimas. Dvd diskų informacijos kodavimas. Dvd įtaisų struktūra. Disko sukimo ir skaitymo mechanizmas. Skaitmeninis audio/video dekoderis. Mikrokontroleris. Dvd optika? Personalinių kompiuterių dvd įrenginiai. Technologijos leidžiančios praplėsti elektroninės informacijos laikmenų galimybes. Išvados. Naudotos literatūros ir šaltinių sąrašas.

Pav. pakartotinai įrašoma, ultravioletine pav. atminties tipai (iš viršaus į apačią): dip, sipp, 30 kontaktų simm, 168 kontaktų dimm ir 184 kontaktų ddr digyvename naujame, greitai besikeičiančiame pasaulyje, kuris kiekvieną dieną mums pateikia po naują išbandybą bei naujovę kuri darbo atlikimą mums daug palengvina. Visuomenė, ypač išsivysčiusiose šalyse pamažu formuojasi į informacinę visuomenę, tokį pokytį lemia vis sparčiau besivystanti kompiuterinė technika, gerėjantys komunikacijos keliai, kas ir lemia žmones perduoti ir apdoroti milžiniškus kiekius informacijos. Visus tuos duomenis juk reikia kažkur saugoti, dėl šios priežasties į pagalbą ir yra pasitelkiami išradimai kurie ir saugo tą informaciją ir reikalus prireikus ji visada bus prieinama.

Senovėje informacijai saugoti bei perduoti buvo naudojami akmenys, molinės lentelės, papirusas- ant jų specialių įrankių pagalba buvo iškalami, įspausdinami arba užrašomi žodžiai, piešiniai kurie ir saugodavo informaciją netik kitiems žmonėms bet net ir ateinančioms kartoms. Vėliau informacijei saugoti, užrašyti buvo imta naudoti popierių kuris netgi naudojamas iki šių laikų ir nemanau jog jo žadama atsisakyti. Tačiau laikai labai greitai keičiasi ir jau gana seniai, kartu su pirmūjų elektroninių skaičiavimo mašinų atsiradimu, buvo sukurtos ir elektroninės informacijos laikmenos.

Pačios pirmosios laikmenos buvo tikrai ne pačios iš tobuliausiujų ne tik dėl savo dydžio bet ir dėlto, jog jų talpa lyginant su šio meto laikmenų talpa buvo tiesiog juokinga. Tačiau metams bėgant jos greitai keitėsi bei tobulėjo. Atsirado įvairiausių rūšių bei dydžių ( tiek informacijos talpinimo, tiek fizinio dydžio prasme) elektroninės informacijos laikmenų, tačiau ne visos iš jų yra mūsų rinkoje iki šių dienų. Kaikurioms laikmenos tiesiog buvo lemta išnykti iš rinkos, mat jos tiesiog buvo nepaklausios ir nedavė jokio pelno, o svarbiausio naudos visuomenei. Šiandien gamintojai siūlo daug įvairiausių tipų informacijos laikmenų, tarp kurių tampa tiesiog sunku susigaudyti, nors labiausei paplitusios yra tik kelių tipų laikmenos. Manau kiekvianam dirbant kompiuteriu yra svarbu informacijos išsaugojimas ir kur ji bus saugoma, saugumo kokybė ir laikmenos kompaktiškumas, kad ja būtų patogu tiek naudotis tiek laikyti šalia savęs, kad ir kur esame ar naudojamės ja. Nagrinėjami kalausimai yra aktualūs kiekvienam vartotojui kuris vienaip ar kitaip yra susijęs su kompiuteriu ir informacijos saugojimu bei naudojimu.

  • Microsoft Word 340 KB
  • 2012 m.
  • 20 puslapių (5501 žodžiai)
  • Mindaugas
  • Informacinės laikmenos
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Informacinės laikmenos. (2011 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacines-laikmenos.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 22 d. 17:23
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo