Informacinės sistemos - kas tai


Informacinės sistemos (is) sąvoka. Paslaugu informacines sistemos. Paslaugu informacines sistemos referatas. Informacinė sistema sudaroma.

Informacinės sistemos – gan plati sąvoka, apimanti įvairias su informacijos apdorojimu, kaupimu bei analizavimu susijusias sritis. Informacinė sistema sudaroma kompiuterinės sistemos pagrindu ir ją sudaro 5 komponentai. Naudota literatūra.

Informacinė sisteaplamai galima išskirti daug informacinių sistemų rūšių. Daug šiuolaikinių informacinių sistemų skiriama žmonių darbo palengvinimui, todėl akivaizdu kad jos kuriamos imituojant realybę virtualioje erdvėje. Pačios realybės, Realių daiktų ir objektų, perkelti į tokią erdvę neįmanoma. Todėl akivaizdu kad čia pasitelkiamos ir kitos glaudžiau susijusios mokslo šakos, tokios kaip matematika, fizika, taip pat chemija ir kitos, priklausomai nuo to, kokiai sričiai yra skiriama informacinė sistema. Akivaizdu ir tai, jog kuriant informacines sistemas naudojami tose mokslo šakose sukurti ir žinomi modeliai, kurie adaptuojami ir pritaikomi konkrečioms sritims.

Kaip pavyzdį, plačiau panagrinėsiu gis – geografinių informacines sistemas - tai informacinės sistemos dalis, organizuojama geografiniu principu, Dirbanti ne tik su aprašomąja (lentelių, atributine ir kt. ), bet ir su koordinuota – orientuota erdvėje, informacija, kuriose ypač plačiai taikomas modeliavimas. Tai.

Paviršių modeliavimas: skaitmeniniai reljefo modeliai yra naudojami sprendžiant įvairius projektavimo, telekomunikacijų, hidrotechninius uždavinius, karo inžinerijoje ir kitur. Paviršių modeliavimas atliekamas naudojantis skaitmeniniais reljefo duomenimis pasirinktai teritorijai, įvairaus mastelklasikinėse gis, kuriose dažniausiai naudojamas reliacinis duomenų modelis, yra nedaug priemonių modeliuoti geoobjektų semantiką. Modeliuojant semantiką yra svarbus geoobjektų suskirstymas į tipus ir jų atributai. Tačiau klasikinėse gis pirminė yra objekto geometrija, o jo savybės ir tipas - antriniai. Objektai skirstomi į tipus vienu iš šių bpanašus į klasikinį, tačiau labiau išreikštinis klasifikavimas naudojamas šiaurės amerikos geologinio žemėlapiošiame reliaciniame modelyje geologinės esybės konstruojamos sukuriant sąryšius tarp objektų iš skirtingų grupių.

Esybės semantika nustatoma pagal sąryšius. Ją nesunku pakeisti nemodifikuojant pirminių objektų duomenų bazėje, o tik pakeitus sąryšius tarp objektų.

Priešingai klasikiniam, objektiškai orientuotuose modeliuose geoobjekto savybės nustatomos iš anksto, pagal geoobjekto tipą. Kiekvienam geoobjektui prieš jo išsaugojimą yra būtina priskirti tipą (klasę). Geobjekto geometrija šiuo atveju yra viena iš jo savybių. Šio požiūrio laikomasi ogc apibendrintame geoobjekto modelyje. Šis modeliavimo būdas labiau tinkagml kalba yra grindžiama geoobjekto modeliu, pasiūlytu ogc abstrakčioje atvirųjų gis specifikacijoje.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (867 žodžiai)
  • Jolita
  • Informacinės sistemos - kas tai
    10 - 3 balsai (-ų)
Informacinės sistemos - kas tai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacines-sistemos-kas-tai.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 09:06
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo