Informacinės sistemos keleivių vežime


Įvadas. Informacijos sąvoka ir jos procesai. Informacinės sistemos transporte. Informacinė sistemos taikomos keleivių pervežime. Viešojo transporto sistemos organizavimas. Lietuvos keleivių vežimo įmonių informacinės sistemos. GIS naudojimas transporte. Bilietų prekybos ir reisų apskaitos sistema. Elektroniniai bilietai keleiviniame transporte. Išvados. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas: visuomenė nuolatos ieško vis naujos jam reikalingos informacijos, kuria naudojantis yra lengviau ir patogiau priimti sprendimus, ieškoti perspektyvų tolimesnei veiklai ir apžvelgti galima grėsmes. Informacijos panaudojimas yra plačiai taikomas visose sferose, tiek mokslinei analizei tirti, marketinge, tiek transporto sektoriuje. Transporto informacijos apdorojimas bei pateikimas yra vienas iš svarbiausių, nes tik jų pagalba galima lengviau orientuoti rinkoje tarp vartotojų matant ko reikia tam tikru metu. O taip pat skirtingose transporto įmonėse yra taikomos skirtingos informacinės sistemos, viskas priklauso kokios paslaugas įmonė teikia.

Darbo objektas: informacinės sistemos keleivių vežimo įmonėse.

Tikslas – išanalizuoti kokios yra informacines sistemos taikomas keleivių vežimo įmonėse ir jų perspektyvas tolimesnei veiklai.

Uždaviniai : 1. Atskleisti informacijos sąvoką ir jos procesus;

5. Išsiaiškinti kaip ir kokios bilietų sistemos taikomos keleivių vežime;

Informacijos sąvoka yra apibrėžiama labai plačiai. Pati populiariausia prasmė išreiškiama, kaip: mokslinės, visuomeninės, politinės, techninės žinios, perduodamos vienų asmenų kitiems žodžiu, raštu arba masinės komunikacijos priemonėmis. Norint, kad informacija atliktų visas savo funkcijas maksimaliai, informacija pasiektų visus reikiamu metu, reikia išskirstyti į kelis atskirus procesus, kurie atliktų savo funkcinius procesus.

Informacijos saugojimas -  procesas, kada sukauptai ir jau šiek tiek apdorota informacija yra saugojama. Informacijos saugojimo priemonės nuolatos kinta.

Informacijos apdorojimas – gautą informaciją yra stengiamasi suprasti, išskirti kas svarbiausia ir pasistengti įsiminti. Informacija yra lyginama, gretinama, o iš turimų žinių daromos išvados. Dabartiniame pasaulyje informacijos apdorojimas vis tobulinamas, ieškoma kuo patogesnių žmogui būdų ir priemonių informacijai suprasti.

Informacijos paieška – kada informacijos buvo nedaug, ją susirasti buvo nesunku. Dabar informacijos paieška kasdien tampas vis sudėtingesnė iškylanti problema. Nes pateikiamas didelis informacijos kiekis ir reikiamą informaciją sunkiau surasti.

        Procesai, kurie bus aptarti referate yra informacijos saugojimas, apdorojimas ir perdavimas asmenims.

Viena iš taikomų sistemų transporte yra „MobiSafe“, tai švediška mobili objektų apsaugos ir kontrolės sistema. Labiausiai „MobiSafe“ sistema naudojama apsaugoti transporto priemones, tačiau taip pat gali būti naudojama ir kitose įvairiose srityse, kada norima užtikrinti puikią apsaugą ir saugumą. Pavyzdžiui gali būti gabenami vertingi daiktai ir yra norima apsaugoti nuosavybę ar asmenį didesnio pavojaus atveju. Transporto priemonėje įrengiama tam tikra įranga, kurios pagalba transporto priemonės buvimo vieta nustatoma geostacionariose orbitose skriejančias palydovais. Iš jų gauta informacija ryšio priemonėmis persiunčiama į centralizuotą apsaugos pultą. Kada yra pavojaus grėsmė ar įvykus vagystei, transporto priemonėje įmontuotas „MobiSafe“ blokelis su imtuvu, priimančiu palydovinius signalus, nedelsdamas siunčia pavojaus signalus su tiksliomis transporto priemonės buvimo koordinatėmis į centralizuotą apsaugos pultą. Tikslios vietos nustatymui naudojama palydovinė objekto vietos nustatymo sistema GPS. Patyrę specialistai blokelį įmontuoja net automobilio savininkui nežinomoje vietoje, tačiau jį prijungia tik prie griežtai su automobilių gamintojais suderintų sistemų. ,,MobiSafe" rekomenduojama tiek lengviesiems automobiliams, tiek krovininiam transportui. Šios sistemos veikimo zona yra labai plati. Transporto priemonę galima stebėti visose šalyse nuo Ispanijos iki Uralo. Ši sistema Lietuvoje veikia jau pusantrų metų ir įrodė, kad patikimesnės ir veiksmingesnės apsaugos transporto priemonėms kol kas nėra.

Kita taikoma sistema „EutelTRACS“ – padidina transporto kompanijų produktyvumą ir padeda optimizuoti veiklą realiu laiku, suteikia galimybę stebėti transporto priemonę, bet kuriuo momentu, o taip pat konkrečia vairuotojo veiklą. Ši sistema aprūpinta patogia klaviatūrą su ekranu, kuri palengvina saugų, patikimą bendravimą su vairuotoju per vienintelį tam skirtą palydovinį tinklą, kurio pagalba galima siųsti informaciją vairuotojui apie krovinius, transporto kamščius, papildomas instrukcija ir kitą svarbią informaciją. Pagrindiniai išskiriami privalumai, tai platus ryšio padengimo tinklas ir aukštas saugumo laipsnis: palydoviniu ryšiu grįstą technologija Europoje, Vidurio Azijoje, Sibire. Realiame laike integruotas vairuotojo, transporto priemonės, priekabos ir pakrovos informacijos valdymas už fiksuotą kainą. pagerintas parko valdymas, lankstumas ir produktyvumas. Vairuotojo tachografo kortelės nuotolinis nuskaitymas. „EutelTRACS, padeda taupyti kurą ir sumažinanti tuščius kilometrus, prisideda prie labiau aplinkai draugiško transporto parko sukūrimo“.

  • Microsoft Word 1094 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (3982 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Informacinės sistemos keleivių vežime
    10 - 5 balsai (-ų)
Informacinės sistemos keleivių vežime. (2015 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacines-sistemos-keleiviu-vezime.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 08:24
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo