Informacinės sistemos


Informacines sistemos referatai. Informaciniu sistemu referatas. Apskaitos informacines sistemos referatas. Informaciniu sistemu klasifikavimas. Informacinės sistemos referatas. Informacinių sistemų raida. Informacines sistemos transporte. Duomenu bazes informacines sistemos. Referatas informacijos procesai. It sistemos efektingumas transportas logistika.

Turinys. Informacinės sistemos tikslai ir uždaviniai. Informacinių sistemų klasifikavimas. Reikalavimai informacinei sistemai. Is projektavimas ir kūrimas. Informacinės sistemos integravimas. Tradicinis būdas. Inovacinis būdas. Efektyvumo įvertinimas. Is naudojimo patirtis. Literatūra.

Įmonė – tai vieningas organizmas ir bet kokios permainos gali sukelti judėjimą teigiamo arba neigiamo rezultato link. Vadovams, ypač finansinių skyrių, būtina priimti kompleksinius sprendimus, liečiančius visą įmonę. Didelis sprendžiamų operatyviųjų uždavinių kiekis dar labiau apsunkina įmonės valdymo procesą.

Norint palengvinti valdymą, visų pirma finansinių požiūrių , būtina turėti efektyvią įmonės valdymo sistemą, jungiančia kokybės kontrolės ir duomenų saugojimo, apdorojimo sistemas. Ką g· duomenų apie įmonės veiklą ir išorinį pasaulį kaupimas, apdorojimas, saugojimas ir pateikimas, finansitam, kad realiai įvertinti sistemos efektingumą, labai svarbu suprasti kokias užduotis gali spręsti gerai sukurta is.

· gamybinės veiklos planavimas. Įvairaus lygio gamybinės veiklos planų, nuo strateginių iki operatyviųjų, kūrimas ir jų įgyvendinimo, atsižvelgiant į turimus resursus, galimybės įvertinimas.

· pirkimų, pardavimų ir atsargų kaupimo valdymas. Tai planavimo ir apskaitos uždavinių automatizavimas.

· finansų valdymas. Kaip taisyklė, tai buhalterijos vedimas, atsiskaitymai su kreditoriais ir debitoriais, pagrindinių priemonių apskaita ir finansinės veiklos planavimas.

· personalo valdymas. Personalo valdymo sistemoje realizuoti visi pagrindiniai darbo su personalu aspektai: darbuotojų priėmimas ir atleidimas, duomenų apie darbuotoją kaupimas, atlyginimų ir darbo valandų apskaita. · produkcijos ir technologinių procesų projektavimas. Duomenis apie produkcijos sudėtį, jos paruošimo technologinis kelias, produkcijos gamyba atsižvelgiant į klientų norus, išlaidų, patirtų produkcijos gamybos procese, apskaita.

Kaip matome, informacinės sistemos sugeba atlikti daugybę funkcijų. Tačiau norint, kad įdėjus didelius pinigus į sistemos pirkimą, ji butų efektyvi, reikia teisingai pasirinkti, kokios būtent sistemos mums reikia. Šiuo atvejų principas kuo daugiau funkcijų, tuo geriau netinka. Kuo daugiau is gali, tuo ji yra brangesnė ir yra didpirmosios sistemos, sukurtos valdymo uždavinių sprendimui, daugiausiai atliko taip vadinama sandėlinę arba medžiagų apskaita (ic – inventory control). Jų atsiradimui įtakos turėjo tai, kad medžiagų apskaita visada sukeldavo problemų įmonės vadovams ir tuo pačių buvo vienas iš daugiausiai laiko užimančių darbų, kuris reikalavo nuolatinio dėmesio. Pagrindinė tokių is veikla susijusi su medžiagų apskaita.

Tolesnis medžiagų apskaitos tobulinimo etapas susijęs su gamybinių ir materialinių resursų planavimo sistemomis.

  • Microsoft Word 83 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (1734 žodžiai)
  • Gaivilė
  • Informacinės sistemos
    9 - 1 balsai (-ų)
Informacinės sistemos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacines-sistemos.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 02:40
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo