Informacines technologijos hidrotechnikoje


Įvadas. Teodolitai. Teodolitai šiomis dienomis. Nivelyrai. Hidrostatiniai nivelyrai. Tacheometrai. Modernūs tacheometrai. Geografinė informacinė sistema – gis. GIS duomenų rinkimas. GIS duomenų rinkimo schema. GIS duomenų gavimas iš išorinių šaltinių. Globali pozicionavimo sistema – gps. GPS Raidos technologijos ir panaudojimas. GPS atsiradimo istorija. Kosminis segmentas. Valdymo segmentas. Vartotojų prietaisai. GPS panaudojimas.


Hidrotechnika – tai mokslo ir technikos šaka, tirianti vandens išteklius ir jų naudojimą ūkyje. Atliekant šiuos darbus, reikalingos įvairios technologijos kurios pagelbėtų visuomenėje. Tačiau laikui bėgant viskas keičiasi, modernėja. Šiomis dienomis yra įvairiu technologijų, kurios mums padeda įveikti iššūkius ir palengvina darbus.

Šio prietaiso pagrindinės dalys yra vertikalusis ir horizontalusis skrituliai su limbais, (Limbe gaunama matuojamojo kampo projekcija ir atskaičiuojamos jį sudarančios kryptys) žiūronas, nuimamas trikojis ( kelmelis), gulsčiukas, svambalas, busolė. 

Teodolitų būta įvairių konstrukcijų, bet visus juos galima skirstyti į dvi grupes:

pagrindinis jų skirtumas tai, kad kartotiniame teodolite limbą galima pasukti apie jo ašį, ir jis skiriamas nedidelio tikslumo geodeziniams darbams (topografinei nuotraukai, matavimams statyboje), o paprastame teodolite limbos pasukti negalima, tačiau jo žiūronas aukštos kokybės.

Optinių ir mechaninių teodolitų era baigėsi, šiomis dienomis skaitmeninės priemonės yra būtinos norint užtikrinant konkurencingumą, jos palengvina mūsų darbą, todėl dabar daugiausia naudojami elektroniniai teodolitai.

Naudojami tunelių statyboms ir niveliavimui per upes , Žemės plutos vertikaliems judesiams stebėti. Šių rūšių nivelyrų veikimas pagrįstas susisiekiančiųjų indų principu todėl jie sudaryti iš specialiuose dėkluose įtvirtintų stiklinių vamzdelių su padalomis, sujungtų gumine žarnele ir pripildytų skysčio.Šiomis dienomis technologijos daro vis didesnę pažangą, todėl daugiausia įvairiems geodeziniams išmatavimams atlikti naudojami lazeriniai nivelyrai.

Tacheometras – tai prietaisas taškų aukščiui linijų ilgiams ir horizontaliems atstumams matuoti. Praktikoje prietaisai dažniausiai naudojami geodeziniams tinklams, topografinėms nuotraukoms sudaryti, kelių statyboms ir kitiems darbams.

1893m. Fenelis pirmas sukonstravo redukcinį tacheometrą. 1896m. profesorius Hameras (Hammer) sukonstravo monograminį tacheometrą su specialia diagrama, esančia žiūrone. Vėliau norvegų inžinierius I. Dalis šį tacheomatra patobulino ir prieškario metais K. Ceisio firma Vokietijoje pradėjo gaminti nomograminius tacheometrus „Dahlta 020“ ir „Dahlta 010“. 1987 m. Rusijoje pradėti gaminti teodomatrai „TaN“.

Šiomis dienomis daugiausia naudojami elektroniniai tacheometrai, su kuriais daug greičiau ir paprasčiau atlikti matavimus, tačiau modernių technologijų dėka yra robotizuoti elektroniniai tacheometrai su kuriais atliekami itin greiti ir tikslūs matavimai.

  • Žemėtvarka Referatas
  • Microsoft Word 892 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1941 žodžiai)
  • Kolegija
  • Egle
  • Informacines technologijos hidrotechnikoje
    10 - 10 balsai (-ų)
Informacines technologijos hidrotechnikoje. (2016 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacines-technologijos-hidrotechnikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 06:12
×