Informacinės technologijos ir dizainas


Dizainas referatas. Cmyk tyrimas. Informacinės technologijos referatai. Informacines technologijos referatas. Indeksuotos spalvos. Cmyk spalvu taikymas. Spaudai naudojami spalviniai modeliai. Kompiuterinis dizainas referatas. Cmyk tyrimai. Kompiuterines grafikos dizainas.

Kompiuterinė grafika. Vaizdų saugojimas ir naudojimas kompiuteryje. Dažniausiai naudojami grafikos failų formatai. Kada naudoti jpeg, o kada gif ? Vektorinė grafika. Rastrinė(taškinė) grafika. D kaip tai veikia. Web dizainas. Flash animacija? Spalvos. Logotipai. Logotipo kūrimas, paruošimas ir animacija. Grafinių objektų vaizdavimo ypatumai.

Kompiuterinė grafika yra patrauklus ir galingas informacijos technologijų įrankis. Sunku rasti tokią sritį, kur grafinius duomenis apdoroti ir vaizduoti kompiuteriu būtų nenaudinga. Tai lemia ypač sparčią kompiuterinės grafikos techninės, programinės ir matematinės įrangos plėtrą. Dėl sparčios kompiuterių technologijų pažangos kompiuterinė grafika tapo praktiniu įrankiu.

Vaizdų saugojimas ir naudojimas kompiuteryje. Taigi vaizdas kompiuterio ekrane sudarytas iš daugybės taškų. Kuo taškai mažesni, tuo daugiau jų telpa ekrane ir tuo ryškesnis gaunamas vaizdas. Jis dažniausiai būna stačiakampio formos. Galima įsivaizduoti, kad taškai ekrane išdėstyti kaip langeliai sąsiuvinio lape. Atskirų taškų horizontalus ir vertikalus išsidėstymas vadinamas skiriamąja monitoriaus geba, o taškas - pikseliu.

Vaizdą sudaro daugybė taškų. Kuo daugiau taškų, tuo vaizdas kokybiškesnis. Kalbant apie vaizdo raišką (skiriamąją gebą), nurodomas taškų skaičius horizontaliai (eilutėse) ir vertikaliai (stulpeliuose). Pvz. , užrašas 800*600 reiškia, kad ekrano eilutėje yra 800, o stulpelyje - 600 taškų (pikselių), o bendras taškų skaičius ekrane yra 800*600=.

Grafinių duomenų failuose saugomi vaizdai apibūdinami dviem pagrindiniais parametrais: matmenimis ir spalvingumu. Spalvotam vaizdui vartojamos cmyk ir rgb sąvokos. Cmyk - tai spalvų cyan (žydra), magenta (oranžinis), yellow (geltonas), black (juodas) santrumpa, o rgb - red (raudonas), green (žalias), blue (mėlynas) santrumpa. Atitinkamai keičiant spalvų intensyvumą, galima gauti visas įmanomas spalvas. Rgb trūkumas – tai, kad rgb vaizdai netinka spaudai. Ruošiant dokumentus spaudai, naudojamas cmyk modelis. Cmyk – tai spalvinis modelis taikomas spaudoje ir daugelyje spalvinių spausdintuvų. Cmyk režimas naudojamas rengiant vaizdus spausdinimui. Jei dirbate su rgb vaizdu, tai geriausia jį baigti koreguoti šbmp – tai gimtasis programos paint, esančios operacinėje sistemoje windows, formatas. Populiarus, duomenys greitai perskaitomi ir greitai įrašomi. Tačiau parastai jis užima daug kompiuterio atminties.

Gif (graphics interchange format) – formatas, naudojamas indeksuotų spalvų grafikai atvaizduoti. Gif formatas išlaiko permatomumą indeksuotų spalvų vaizdams. Jis plačiai naudojamas hiperteksto dokumentuose žiniatinklyje. Dėl riboto spalvų skaičiaus, gif dažniausiai naudojamas ne nuotraukoms, o schemoms, diagramoms, brėžiniams ir kitiems panašaus tipo vaizdams saugoti.

  • Microsoft Word 217 KB
  • 2010 m.
  • 10 puslapių (2033 žodžiai)
  • Kolegija
  • Darius
  • Informacinės technologijos ir dizainas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Informacinės technologijos ir dizainas. (2010 m. Lapkričio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacines-technologijos-ir-dizainas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 14:59
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo