Informacinės technologijos karo pramonėje


Karas XXI amžiuje. Kibernetinis karas. Karo robotai. Egzoskeletai. Išmanusis šautuvas. Geriausieji koviniai tankai. Ginklai gaminami pasitelkiant. Informacines technologijas. Robotizuotas karas. Humanizmas kare. Neįveikiamų tvirtovių nebūna.


Prieš kelis šimtmečius karo baigtis priklausydavo nuo išmintingų vadų sprendimų, teritorijos pažinojimo bei karių skaičiaus . Šiandien mūšio baigtį gali nulemti ginkluotė pagaminta remiantis informacinėmis technologijomis. Taigi šiame darbe mes pristatysime informacinių technologijų įtaką karo pramonėje, jų taikyma karybos srityse.

Mūsų komanda pasirinko šią temą todėl, kad ta tema, kurios norėjom jau buvo užimta. Taigi iš visų likusių temų „informacinės technologijos karo pamonėje“ mūsų nuomne buvo įdomiausia. Šiandien pasaulyje vyksta labai daug karinių konfliktų, kurių metu naudojama moderni karinė technika. Šiuo darbu bandėme išsiaiškinti, kaip panaudojamos informacinės technologijos įvairiose karybos srityse ir pasikeitusius kariavimo būdus.

Aviacijoje prasidėjo robotinė revoliucija, kuriai iki šiol vien tik JAV išleido apie 25 mlrd. dolerių. Lėktuvai robotai ir kitos žvalgybinės technologijos pakeitė kariavimo principus. Naujausiomis informacinėmis technoligijomis aprūpinti lėktuvai ( „Predator“ , „Global Hawk“, MQ-9 Reaper“) yra kompaktiški, sunkiai pastebimi ir puikiai tinkatis šnipinėti priešą. Neturėdami piloto, bet aprūpinti naujausia įranga ir technologijomis, jie ore gali išbūti kur kas ilgiau nei bet koks žmogaus pilotuojamas orlaivis, tai padaro šiuos lektuvus nepamainomais ilgose patruliavimo ar žvalgybos užduotyse. Tai pat kai kurie modeliai pvz. MQ-9 Reaper yra ir ginkluoti tad tinka ir ginyboje bei puolime.

Tačiau nors techniškai šie lėktuvai yra ypač pažangių tecnologijų – avianautikos ir elektronikos inžinerijos šedevrai, jų kompiuterija ir programiniai kodai nors ir tai pat yra vieni iš pažangiausių – jie neprilyksta tikro lakūno gabumams ir gebejimui priimti sprendimus, palyginus jie vis dar yra gana primityvūs. Nuo pat ju kurimo pradžios buvo norima juos sukurti visiškai automatizuotus – taip kad patys orlaiviai galėtų atskirti priešą nuo draugo ir savaime pašalinti pavojų,vykdyti kitas užduotis, tačiau šis tikslas ira įgivendintas tik minimaliai.

Kibernetinis šnipinėjimas šiuolaikinėje kariuomenėje naudojamas gauti žvalgybos ar slaiptai informacijai, kuri gali suteikti didelį pranašumą karo eigoje. Tai pat šiuolaikiniame pasaulyje kuriame viskas valdoma kompiuteriais kibernetinis karas gali buti ne ką mažiau žalingas. Gabių įsilauželių grupė gali įsibrauti į šaliės vidines sistemas, sutrikdyti įprastą kasdienybę pvz – sustabdyti bankų,akcijų biržų ir valstybinių institucijų veiklą. Tačiau galima kenkti ir tiesiogiai – turint daug išteklių įmanomą isilaužti į palydovus, taip visiškai sustabdant komunikacijas, pakenkti šalies energetikos, transporto, kitų išeklių tinklams. Pavyždžiui JAV gynybos departamentas yra pripažines jog šalies enenrgetikos tinklas gali buti pežeistas įsilauželių atakomis.

  • Microsoft Word 891 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2093 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arimantė
  • Informacinės technologijos karo pramonėje
    10 - 2 balsai (-ų)
Informacinės technologijos karo pramonėje. (2018 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacines-technologijos-karo-pramoneje.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 18 d. 15:39
×