Informacinės technologijos mūsų gyvenime


Darbo tikslas. Darbe analizuojamos problemos. Kompiuteris ir internetas. Nauda. Ar tikrai? Socialinė problema. Ir? Informacinė visuomenė. Informacija. Informacijos garbinimo amžius. Žiniasklaida informacinėje visuomenėje. Žiniasklaidos įtaka politiniam ir ekonominiam gyvenimui. Žiniasklaidos įtaka socialiniam gyvenimui. Pavojai visuomenei ir žmogui. Išvados. Literatūra.

Dėl jų atsiradimo mūsų gyvenimas tapo paprastesniu. Dabar galima net neiškėlus kojos iš namų apsipirkinėti internetu, susirašinėti su artimaisiais, draugais. Gali atrodyti, jog kompiuterio ir interneto atsiradimas žmonių visuomenei atnešė vien tik naudos.

Ar kada susimąstėme kaip kompiuteris keičia mūsų jaunąją kartą? Vaikai pradėjo nebegirdėti tėvų, o tėvai nebemato vaikų. Internetas metaforiškai vadinamas vartais į pasaulį. Prie jo galima sėdėti valandų valandas net ir neturint jokio tikslo.

Kadangi daugelio iš mūsų rytas prasideda “pasilabinimu” su kompiuteriu ir baigiasi “atsibučiavimu” su juo, pasidaro visai nebūtina išeiti iš kambario, kuriame stovi kompiuteris. Kompiuteris tarsi tampa artimo žmogaus pakaitalu – tokiu, kuris niekada neišduoda ir neapvilia. Taip žmogus uždaromas sukurtame pasaulyje – pasaulyje, kuriame nebereikia ar nebelieka kitų, tiesioginio bendravimo su jais.

Ar tikrai kompiuteris palengvino mūsų gyvenimą ir ar tikrai iš jo mes gauname tiek daug naudos, kad galėtume jį vadinti stebuklu, pakeitusiu pasaulį iš esmės? Ar tai greičiau liga, kuri po truputį ėda kultūros pamatus ir socialinį žmonių tarpusavio bendravimą?

Tai visuomenė, kuriai jau mokykloje buvo išugdytas įsitikinimas, kad informacijos žinojimas yra jėga bei aukščiausia iš visų dorybių.

  • MS PowerPoint 1236 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (580 žodžiai)
  • Kolegija
  • Daiva
  • Informacinės technologijos mūsų gyvenime
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Informacinės technologijos mūsų gyvenime. (2015 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacines-technologijos-musu-gyvenime.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 13:44
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo