Informacinės technologijos samprata, raida ir klasifikacija


Informacinės technologijos samprata. Informacinių technologijų klasifikacija ir tipai. Informacinių technologijų naudojimosi koncepcijos. Centralizuotas informacijos apdorojimas. Decentralizuotas informacijos apdorojimas. Pagrindiniai šiuolaikinės IT bruožai. IT klasifikacija. IT tipai. Duomenų apdorojimo IT. Valdymo IT. Ofiso automatizavimo IT. Sprendimų priėmimo IT. Ekspertinių sistemų IT. Informacinių technologijų raida. Kompiuterių raida, jų prototipai.

1752–1834 m. atsiradao Žakardinės staklės (Jacquard Loom). Jas sukūrė prancūzų pramoninkas Joseph-Marie Jacquardas. Tai plono natūralaus šilko audimo staklės, kuriuose audeklo raštas buvo valdomas parenkant specialią medinę plokštelę su raštui skirtomis kiaurymėmis atitinkamose vietose-galėtume pavadinti „nurodymų programa“. Tokio pat pobūdžio popierinės kortos 1946–1960 metais buvo panaudotos pirmuosiuose kompiuteriuose.

1944  m. sukurtas MARK I (Manchester Automatic Relay Digital Machine). Tai pirmoji relinė skaičiavimo mašina, kurią suprojektavo amerikiečių profesorius Howardas Aikenas, pagamino kompanija IBM ir 1944  m. pastatė JAV, Bostone, Harvardo universitete. Ten ji pradėta naudoti mokslo tiriamiesiems darbams. MARK I galėjo atlikti 3 veiksmus per sekundę, buvo 15 m ilgio, 2,5 m aukščio, svėrė 3 tonas, turėjo 750 tūkstančių detalių, o duomenims įvesti ir išvesti buvo naudojamos popierinės perfokortos. MARK I buvo ištisas elektromechaninių kalkuliatorių rinkinys, labai panašus į Babbage‘o analitinę mašiną, bet žymiai tobulesnis. Tačiau mašina buvo naudota trumpai, kadangi dirbdama kėlė didelį triukšmą, nes pagrindiniai jos elementai buvo daugiau kaip 3 tūkst. didelių elektromechaninių relių.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 203 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (2660 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evaldas
  • Informacinės technologijos samprata, raida ir klasifikacija
    10 - 4 balsai (-ų)
Informacinės technologijos samprata, raida ir klasifikacija. (2013 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacines-technologijos-samprata-raida-ir-klasifikacija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 23:48
×