Informacinės technologijos


Informacines technologijos skaidres. Informacijos technologija skaidres.

Informacinės technologijos. Svarbiausi iv bruožai. Socialiniai pokyčiai. It naudojimas neišvengiamai kelia socialinių pokyčių tam tikrų problemų. Nelygių galimybių problema. Autorių teisės ir gretutinės teisės. Programinės įrangos licencijos. Autorinėje sutartyje dėl turtinių teisių perdavimo ar autorinėje licencinėje sutartyje turi būti numatytos šios esminės sąlygos. Vartotojo licencija.

Informacinės technologijos (IT) – tai informatikos taikymas kompiuterio ir kitos komp. Įrangos naudojimas įvairiose srityse. Informacinė visuominė yra apibūdinama trim bruožais: atvira, išsilavinusi ir nuolat besimokanti. Atvira – informacija, žinios bei įvairūs duomenys yra lengvai prieinami kiekvienam visuomenės nariui. Išsilavinusi – turi būti ugdomas gebėjimas, naudotis įvairiais, tarp jų ir moderniausiais informacijos šaltiniais. Besimokanti – tai visuomenė kurios nariai stengiasi mokytis visą gyvenimą. Tokiu būdu atsiranda nauji mokymo būdai: nuotolinis mokymas, atvirasis mokymas, elektroninis mokymas(t.y. toks mokymasis kurio efektyvumui didinti yra naudojamos informacinės technologijos), skaitmeninis mokymasis. Informacinė visuomenė (IV) – atvira, išsilavinusi ir nuolat besimokanti visuomenė, kurios nariai geba taikyti informacines tenchnologijas visose savo veiklos srityse bei moka naudotis šalies ir pasaulio informacijos šaltiniais. Terminą informacinė visuomenė 1963m. pirmą kartą pavartojo Umesao.

Švietimas bus individuoalizuotas (t.y. taikymas kiekvienam individui pagal jo reikmes ir gebėjimus).

Technologijos (IT efektyviai įgalina saugoti, apdoroti, kaupti ir skleisti informaciją ją susirasti. Tai užtikrina labai spartų jų plitimą į visas mokslo galimybes ir privataus gyvenimo sritis).

Ekonominė (Ekonominiu požiūriu IV pereinama nuo turto, prie žinių ekonomikos).

Socialinis arba užimtumo (Galima tvirtini jog IV gyvensime tada, kai šalies piliečiai mokės ir galės efektyviai panaudoti IT visose veiklios srityse. IV yra skirstoma į tris grupes: 1.Specialistai, kurių darbas naujų technologijų kūrimas ir diegimas; 2. IT taikymo specialistai, kurių darbas yra pritaikyti, derinti, diegti naujas technologijas įvairiose srityse; 3. IT vartotojai, kurie yra įvairių specialybių bei profesijų ir savo veiklose naudojasi IT).

  • Informatika Analizė
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • 5 puslapiai (1230 žodžiai)
  • Brigita
  • Informacinės technologijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Informacinės technologijos. (2012 m. Spalio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacines-technologijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 11:19
×