Informacinės transporto terminalų valdymo sistemos


Įvadas. Transporto terminalai ir informacinės sistemos. Sandėlio valdymo sistemos. Valdymo sistema EMAN. Sistemos esmė. Sistemos savybės. Valdymo sistema vision. Sistemos esmė. Sistemos savybės. Išvados. Literatūra.


Darbo tikslas: aprašyti ir išnagrinėti skirtingas informacines transporto terminalų valdymo sistemas bei jų savybes.

Garantuoti, kad bus lengva pakeisti transporto priemones, dirbančias kelyje, kitomis transporto rūšimis.

Kiekvieno terminalo struktūra susideda iš: krovinio fronto (prieplaukos, aikštelės ar platformos), kelių ūkio, sandėlio ūkio ir kitų elementų, t. y. administraciniai ir pagalbiniai statiniai, pramoninio komplekso objektai. Taip pat, transporto terminale su kroviniais atliekamos šios technologinės operacijos: iškrovimas iš transporto priemonių, sandėliavimas, grupavimas, skirstymas pagal vežimo kryptis, tiesioginis perkrovimas iš vienos transporto priemonės į kitą, krovinių krovimas į transporto priemones iš sandėlių bei daugelis kitų.

Norint, jog terminale būtų atliekami technologiniai procesai, būtina turėti tam tikrų technologinių įrenginių, tokių kaip: krovos, rūšiavimo, krovinių transportavimo terminalo teritorijoje bei kitų. Šiomis dienomis sparčiai besivystant visuomenei, modernizuojasi ir terminalų valdymas. Šiuo metu perkrovimo kompleksams ir jų atskiriems elementams valdyti plačiai naudojama kompiuterinė technika bei informacinės sistemos (IS). Kaip ir dauguma šiuolaikinių procesų, transporto terminalų valdymas yra sunkiai įsivaizduojamas be IS, kurios padeda kontroliuoti darbą, teikia informaciją apie konkrečius veiksmus, prisideda prie terminalų sklandesnio ir efektyvesnio darbo bei kur kas labiau palengvina jų valdymą.

Vis labiau plečiantis gabenamų krovinių srautams, būtinas ir terminalų plėtimas, jų tobulinimas, naujausių technologijų diegimas, kuris padeda užtikrinti efektyvesni terminalų valdymą. Dėl šios priežasties, terminalų valdymo lengvinimo, besiplečiantys terminalai didžiąją dalį turimų lėšų investuoja į naujausias bei moderniausias informacines sistemas. Galima teigti, jog darbo optimizavimas bei valdymas terminaluose yra neatsiejamas nuo informacinių sistemų.

Kaip žinia, viena iš pagrindinių terminalo sudėtinių dalių yra sandėlių ūkis. Sandėlis – tai prekių laikymo vieta, reikalinga prekėms priimti bei išsiųsti. Dažnai terminalų valdymas priklauso nuo sandėliuose įdiegtų bei naudojamų IS efektyvumo. Norint, kad terminalų valdymo sukurta sistema veiktų sklandžiai, būtina parinkti tinkamą informacinę sandėlių valdymo ir kontrolės sistemą. Atlikus rinkos tyrimus pastebėta, jog labiausiai paplitusios yra bendrovės Equinox pristatytos sandėlių valdymo sistemos. Nors ir sandėlių IS turi trūkumų, tokių sistemos senėjimas, didelės investicijos bei kt., tačiau jos padeda paspartinti ir optimizuoti sandėlio valdymo procesus bei apie 50 proc. padidina sandėlio darbuotojų veiklos našumą, padeda išvengti galimų žmogaus klaidų.

EDS – sistema, skirta apmokėjimui už suteiktas laikinojo saugojimo paslaugas suprastinti ir kontrolei. Tikslas – leisti viešojo sandėlio administracijai apmokestinti klientus už suteiktas paslaugas, pvz.: ploto suteikimas, prekių išrūšiavimas ir kt.

Infor WM ir SCExpert WMS – taikomųjų programų rinkiniai, kurie apima tekimo grandinės valdymo sprendimus. Šios programos savo vartotojams suteikia galimybių pagreitinti klientų aptarnavimo lygį, sumažinti aptarnavimo sąnaudas, efektyviai valdyti personalą, leidžia padidinti pelningumą. Sistemos gali būti taikomos logistikos paslaugų teikėjų, plataus vartojimo prekių bei aukštos technologijos produktų gamintojų, mažmeninės prekybos įmonių veikoje.

Be aukščiau išvardytų sistemų, ypač paplitusios yra EMAN ir VISION sandėlio valdymo sistemos, kurias panagrinėsime plačiau.

  • Microsoft Word 74 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2901 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agnesebass
  • Informacinės transporto terminalų valdymo sistemos
    10 - 3 balsai (-ų)
Informacinės transporto terminalų valdymo sistemos. (2017 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacines-transporto-terminalu-valdymo-sistemos.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 26 d. 17:12
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo