Informacinės visuomenės informavimo priemonės samprata pagal Visuomenės informavimo istatymą


Įvadas. Visuomenės informavimo priemonės sąvoka. Visuomenės informavimo priemonių detalizavimas. Turinio apribojimai. Kalba. Principai. Visuomenės informavimo priemonių rėmimas. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.


Visuomenės informavimo priemonės atlieka tokias funkcijas: šviečiamąją, socialinę, kontrolės ir kritikos, vienijančią (solidarumo).

Visuomenės informavimo priemonių svarbiausias uždavinys – informacijos atrinkimas ir jos pateikimas masinei auditorijai.

Tačiau visuomenės informavimo priemonės turi atitikti ir laikytis Vyriausybės priimtų įstatymų, kurie įpareigoja laikytis teisinių normų ir neklaidinti visuomenės.

Todėl šiame darbe aptarsiu Visuomenės informavimo įstatymą, jo apribojimus, reikalavimus ir kitas subtilybes, susijusias su visuomenės informavimo priemonėmis.

3.1 Visuomenės informavimo priemonių detalizavimas

platinama pornografija, propaguojamos seksualinės paslaugos ir pan.;

propaguojamos ar reklamuojamos narkotinės ar psichotropinės medžiagos.

Jei neteisingai pateikta visuomenės informavimo priemonėse informacija apie įvykius ar faktus, už numatytų draudimų pažeidimus atsakoma įstatymų numatyta tvarka.

Viešosios informacijos priemonės privalo nemokamai skelbti oficialius valstybės pranešimus apie: gaivalines nelaimes, dideles avarijas ar epidemijas, karo ar nepaprastosios padėties atveju.

Pagal Visuomenės informavimo įstatymą, siekiant nepažeisti asmens teisių, apsaugoti jo garbę ir orumą, viešai skelbiant informaciją draudžiama:

Visuomenės teisė būti išsamiai informuojamai yra ribojama kitų žmogaus teisių, tokių kaip žmogaus teisė į privatumą. Teisė į privatumą gina kiekvieną žmogų. Teisė į privatumą reiškia, kad yra saugoma informacija apie :

Kadangi reklama yra taip pat viena iš visuomenės informavimo priemonių, jai pagal 39 straipsnį taikomi šie apribojimai ir reikalavimai:

Negali be pagrindo rodyti nepilnamečių, atsidūrusių pavojingose situacijose.

Piktnaudžiauti vaikų pasitikėjimu tėvais, globėjais, mokytojais ar kt. asmenimis.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1314 žodžiai)
  • Universitetas
  • Elina
  • Informacinės visuomenės informavimo priemonės samprata pagal Visuomenės informavimo istatymą
    10 - 6 balsai (-ų)
Informacinės visuomenės informavimo priemonės samprata pagal Visuomenės informavimo istatymą. (2016 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/informacines-visuomenes-informavimo-priemones-samprata-pagal-visuomenes-informavimo-istatyma.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:45
×