Informaciniu sistemų panaudojimo Lietuvos kariuomenėje taikant SWOT metodą analizė


Swot analize. Informacinės valdymo sistemos įmonėje analizė. Spaustuve ssgg.

Įvadas. Informacinės sistemos: pozicija ir dinamika. Ssgg analizė. Stiprybės. Silpnybės. Galimybės. Grėsmės. Išvados. Literatūra. Dabartinis verslininkas turi sekti (kontroliuoti) verslo efektyvumą, verčiamas baimės bankrutuoti ir spaudžiamas konkurentų. Kitaip tariant, būtina stipri, stabili vadybos taisyklių sistema, kurioje taisyklės turi veikti kaip netiesioginiai prisakymai arba draudimai, o jiems priklauso ir tikslo apibrėži¬mas, ir savojo verslo identifikavimas.

Dabartinis verslininkas turi sekti (kontroliuoti) verslo efektyvumą, verčiamas baimės bankrutuoti ir spaudžiamas konkurentų. Kitaip tariant, būtina stipri, stabili vadybos taisyklių sistema, kurioje taisyklės turi veikti kaip netiesioginiai prisakymai arba draudimai, o jiems priklauso ir tikslo apibrėži­mas, ir savojo verslo identifikavimas. Tačiau verslo vadybininkui nepakanka orientuotis tik į tikslo racionalumą įprastine to žodžio prasme (nors jis, savaime suprantama, turi žinoti galimus kelius tikslui pasiekti), nes vien tik tvirtas vieno tikslo siekimas dabartinėje bendroje ekonominėje situacijoje yra labai rizikingas. Taigi tikslo požiūriu dabartinė vadyba turi būti atvira.

Svarbiausi visuotiniai šios dienos situacijos ekonomikoje ir versle bruožai yra aukštas konkurencingumas, sudedamųjų rinkos dalių (komponentų) judėjimas, persiskirstymai ir struktūriniai poslinkiai rinkoje, ypač sparti tech­nologijos pažanga, mažėjanti pelno galia, riboti ištekliai, verčių kitimas, realaus socialinio produkto ir investicijų apimčių įšaldymas (stagnacija), struktūrinė bedarbystė, didėjanti valstybės skola, ryškūs konjunktūros svyravimai, pagaliau didėjanti rizika pasaulinėje kreditų sistemoje. Xx amžiaus pabaigoje išgyve­nama sunkiausia nuo ii pasaulinio karo krizė, kuriai būdingas kontraproduktyvinis pinigų stabilumas, o Lietuvos verslas vystosi nepaprastai sunkiomis sąlygomis, vykstant komplikuotiems ekonominės reformos procesams didžiulio gamybos nuosmukio fone, nors jau vis labiau ryškėja ekonominės politikos ir verslo orientacijų keliai ir klystkeliai, kurių pasirinkimas labiausiai priklauso nuo situaatskleidžiant informacinį verslo vadybos aspektą, vadybos objektus ir funkcijas būtina susieti su rūšių verslo (gamybos) ištekliais: pinigais, žaliavomis ir medžiagomis, mašinomis ir įrengimais, personalu (darbo jėga), vadybos priemonėmis ir pagaliau informacija. Informacijos ištekliai atlieka ypatingą, išskirtinį vaidmenį, nes tik perjuos gali būti atliekamos vadybos funkcijos, tikslingai panaudojamos vadybos priemonės visų kitų rūšių ištekliams valdyti. Tuo tarpu pačiai informacijai, kaip verslo (gamybos) išteklių rūšiai, tvarkyti apimant visą informacijos - judėjimo valdymo objekte procesą, pradedant jos gavimu ir baigiant panaudojimu, reikalinga verslo vadybos informacinė sistema. Nors vadybos informacinių sistemų samprata, galima sakyti, jau yra nusistovėjusi, tačiau pačių įvairiausių jos apibrėžimų netrūksta.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (1851 žodžiai)
  • Universitetas
  • Informaciniu sistemų panaudojimo Lietuvos kariuomenėje taikant SWOT metodą analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Informaciniu sistemų panaudojimo Lietuvos kariuomenėje taikant SWOT metodą analizė. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/informaciniu-sistemu-panaudojimo-lietuvos-kariuomeneje-taikant-swot-metoda-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 07:50
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo