Informacinių sistemų vaidmuo studijų procese


Įvadas. Bevielės ryšio technologijos. Wi-fi. Bluetooth. G/imt. Įrenginiai, pritaikyti bevielėms ryšio technologijoms. Skreitiniai ir interneto kompiuteriai. Planšetiniai kompiuteriai. Išmanusis telefonas. Interaktyvaus mokymo ir byod koncepcijos suderinamumas. Interaktyvių mokymo priemonių naudojimas. Byod koncepcija. Apklausa „Byod koncepcija vilniaus universitete”. Išvados. Literatūros ir šaltinių sąrašas.

Tačiau šiame darbe kalbėsiu apie ryšių ir kompiuterinių informacinių technologijų panaudojimą, kurių materialus pagrindas susideda iš kompiuterinių technologijų (kompiuteriai, planšetės ir kita techninė įranga, duomenų saugojimo ir perdavimo priemonės, jų naudojimo būdai bei deriniai, bendros paskirties programinė įranga) bei išmaniųjų telefonų.

Plačiai pradėta domėtis informacinėmis technologijomis, kai prasidėjo kompiuterinių informacinių sistemų diegimas (šeštajame dešimtmetyje). Greitai vystantis kompiuteriams, kompiuterinio ryšio technikai ir kompiuterių tinklams, situacija iš pagrindų pasikeitė. Patikimi, spartūs ir nebrangūs personaliniai bei planšetiniai kompiuteriai tapo neatsiejama esamų ir būsimų specialistų ir tarnautojų darbo vietos dalimi.

Kompiuterinės informacinės technologijos yra reikšminga mokslo ir švietimo sistemos priemonė, be kurios studijos jau neatrodo įmanomos. Todėl ši tema yra ypač aktuali universitetų studentams, kurių studijų procese informacinės technologijos vaidina itin svarbų vaidmenį.

Naujos informacinės technologijos sudaro puikias sąlygas savarankiškoms studijoms skirtos medžiagos greitam rengimui ir skleidimui, dažnesniam bei artimesniam dėstytojų ir studentų bendradarbiavimui, atveria naujas galimybes gauti informaciją bet kur ir bet kada, paskaitas paversti interakyviomis ir taip pagerinti mokymosi kokybę.

Darbo tikslas – išanalizuoti informacinių technologijų vaidmenį studijų procese.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti populiariausias bevieles ryšio technologijas.

Aptarti bevielio ryšio technologijų palaikymui skirtus įrenginius.

Aptarti interaktyvaus mokymosi ir BYOD koncepcijos suderinamumą.

Anketinės apklausos būdu sužinoti studentų nuomonę apie BYOD universitete.

Darbo objektas – informacinės technologijos studijų procese.

Bevielio ryšio technologijos suteikia galimybę vartotojui judėti kartu su kompiuteriu, neprarandant ryšio, leidžia greitai ir nebrangiai išplėsti kompiuterių tinklus, kai technologijos, kurių įgyvendinimui reikalingi šviesolaidžiai ar kabeliai, yra neefektyvios. Šiame skyriuje aprašytos ryšio technologijos yra populiariausios, jas palaiko beveik visi įreginiai, turintys operacines sistemas.

Šia beviele technologija yra suderinami beveik visi naujai pagaminti įrenginiai, kurie turi operacines sistemas, tai ir personaliniai, nešiojamieji kompiuteriai, ir išmanieji telefonai, palaikymas yra įdiegtas net periferiniuose įrenginiuose. Tam, kad būtų išvystytas toks produktas, Wi-Fi alijansas turėjo susitarti su tūkstačiais kompanijų, tyrėjų ir inžinierių, tačiau dabar kai kurie įrenginiai jau neįsivaizduojami be Wi-Fi technologijos. Tiesa, gali būti, kad, pavyzdžiui, Europoje ir Jungtinėse Amerikos valstijose pagaminti įrenginiai kartu nedirbs, nes nelicencijuoto radio dažnių ruožo apribojimai skirtingose pasaulio valstybėse gali skirtis.

Wi-Fi tinklai naudojasi radijo technologijomis 802.11, kad suteiktų saugią, patikimą ir greitą bevielę jungtį. Wi-Fi tinklas gali būti naudojamas sujungti elektroninius prietaisus vieną su kitu, prijungti prie interneto bei laidu sujungtų tiklų, kurie naudojasi Ethernet technologija. Šiuo metu, Wi-Fi produktai gali padaryti viską, nuo elektroninio pašto žinučių siuntimo iki video klipų įkėlimo ir tarpkontinentinio vaizdo konferencijų skambučių sujungimo, net jei jungiamasi prie interneto 3 km aukštyje skrendant lėktuvu. [5]

Teritorija, kur įdiegta Wi-Fi infrastruktūra, ryšio zona vadinama HotSpot. HotSpot'e galima naudotis greitaeigiu, bevieliu internetu – nenaudojant prisijungimui laidų, telefono linijų ar modemo. Tokie HotSpot‘ai yra daugelyje Lietuvos universitetų. „Eduroam” (angl. Education Roaming) – tarptautinis akademinių organizacijų belaidės prieigos (Wi-Fi) tinklas. [6] Eduroam tai tarptinklinio ryšio paslauga, suteikianti galimybę skirtingoms, projekte dalyvaujančioms organizacijoms, naudotis vieninga bevielio ryšio vartotojų autentifikavimo sistema. [7]

Bluetooth (angl. blue tooth, „mėlynas dantis“) – tai belaidžio ryšio technologija, skirta keistis duomenimis tarp stacionarių ar mobilių įrenginių trumpu atstumu, taip sukuriant užtikrinto saugumo asmeninę tinklų zoną – PANs (angl. personal area networks).

Bluetooth yra valdoma SIG (angl. Bluetooth Special Interest Group). Ši grupė yra ne pelno siekianti asociacija, įsteigta 1998 metais, praėjus keturiems metams po Bluetooth technologijos sukūrimo. SIG prižiūri technologijos standartų plėtojimą, firminio ženklo naudojimą ir licenzijos laikymąsi. Tik standartus atitinkantys įrenginiai gauna teisę įdiegti ir pardavinėti produktą su Bluetooth technologija ir logo.

Ši bevielio ryšio technologija buvo sukurta duomenų ir informacijos keitimuisi tarp dviejų, suporuotų įrenginių. Dabar dėl greito duomenų persiuntimo tuo pačiu metu vienas įrenginys gali bendrauti net su septyniais, kurie taip pat gali susisiekti su septyniais kitais prietaisais, taip sudaryti tinklą. [8]

Pateiktame 1 paveiksle vaizduojamas Bluetooth tinklo ryšių pavyzdys. Įvairių spalvų skirtuliukai – tai įvairūs įrenginiai. Mėlynos rodyklės, jungiančios skrituliukus, tai bevielis ryšys Bluetooth. Rodyklės yra dvipusės todėl, kad bluetooth ryšiu susijungę įrenginiai bendrauja tarpusavyje ir jie abu mato vienas kito duomenis. Šiame paveiksle yra viena rodyklė, vedanti į įsivaizduojamą, toliau kitų įrenginių tęsiamą grandinę, tai reiškia, kad šiuo ryšiu galima sujungti nesuskaičiuojamą kiekį įvairių aparatų. Bluetooth leidžia įrenginiams bendrauti dažniausiai iki 50 metrų (priklauso nuo gamintojų, gali būti ir trumpesniu, ir ilgesniu) atstumu vienas nuo kito, netgi jei jie skirtingose patalpose, todėl ryšys yra itin tvirtas, pigus ir patikimas. Galima išsaugoti susijungimo duomenis, jei kartą buvo suporuoti įrenginiai, jungtis iš naujo nebereikia. Bluetooth yra nemokama paslauga, kuriai nėra reikalingas interneto ryšys, todėl neimamas papildomas mokestis už interneto paslaugas.

  • Informatika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 125 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (4468 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ingrida
  • Informacinių sistemų vaidmuo studijų procese
    10 - 2 balsai (-ų)
Informacinių sistemų vaidmuo studijų procese. (2015 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/informaciniu-sistemu-vaidmuo-studiju-procese.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 11:59
×