Informacinių technologijų konspektas


Nubraižykite schemą ir trumpai paaiškinkite ją. Balas. Paaiškinkite informacijos mainų procesą ir nubraižykite schemą. Balas. Trumpai apibūdinkite ekonominės informacijos savybes bei ypatybes , ekonominės informacijos kiekio vienetus. Nubraižykite schemą. Balas. Tema Kas yra materialiosios gamybos ir informacijos technologijos? 1 balas. Išvardinkite pagrindinius IT raidos etapus bei vystymosi perspektyvas. Balas. Išvardinkite IT raidos etapų vystymosi skirstymą į kartas , trumpai aprašykite pagrindinius to skirstymo kriterijus. Balas. Aprašykite personalinio kompiuterio atsiradimo istoriją. Balas. Nubraižykite ir paaiškinkite funkcinę ir struktūrinę kompiuterio organizaciją. Balas. Išvardinkite pagrindinius IT komponentus. Balas. Kaip ir pagal kokius kriterijus klasifikuojamos IT? Išvardinkite juos. Balas. Kas yra kompiuteris? Kokia įranga sudaro kompiuterines sistemas? Trumpai paaiškinkite įrangos tipus. Balas. Kompiuterio techninė įranga skirstoma į 6 grupes. Programinė įranga yra skirstoma į. Į kokius tipus skirstomi kompiuteriai? 1 balas.


Kas yra informatika, informacinės technologijos? Aprašykite informatikos raidą. (1 balas)

Duomenys virsta informacija, kai juos apdorojame panaudodami IT, ir jie tam tikram subjektui tampa suprantami. Iš gautos informacijos žmogus kuria žinias.

Kaip vyksta informacijos keitimasis? Nubraižykite schemą ir trumpai paaiškinkite ją. (1 balas)

Ekonominei informacijai būdingi savi informacijos kiekio ar apimties vienetai. Tai: duomenų bazė (failas ( pranešimas ( įrašas ( rodiklis ( rekvizitas ( iš apačios į viršų )

Išvardinkite pagrindinius IT raidos etapus bei vystymosi perspektyvas. (2 balas)

5000 sudėties veiksmų per sek., svėrė 28 tonas, sunaudodavo 170 kW elektros energijos

Pirmas masinės gamybos skaitmeninis pilnai tranzistorinis kompiuteris, plačiai naudotas versle.

Nubraižykite ir paaiškinkite funkcinę ir struktūrinę kompiuterio organizaciją. (1 balas)

Programinė įranga (Sisteminės programos: Windows, Unix, Linux; Taikomosios programos: Word, Excel, Access, Outlook, Firefox , Navision, SAS; Specifinės taikomosios programos: Užsakymai, Pardavimai, Finansai.;

Sistemos pagrindas yra 2. Sudaro skaitmenys 0 ir 1. Visos informacijos rūšys paverčiamos nulių ir vienetų sekomis.

Grafiniai elementai sudaromi iš įvairiaspalvių taškų. Galimas dvejopas kodavimas: rastrinis (matricinis, pilno užpildymo, bitmap) ir vektorinis.

Judantis vaizdas imituojamas statinių vaizdų seka. Atkuriamas vaizdas monitoriuje perpiešiamas 75-120 kartų per sekundę. Šis parametras apsprendžia judesio sklandumą. Jei jis per mažas, judesys yra ne sklandus, o trūkčiojantis.

Garsas – tai tolydinė kintamos amplitudės ir kintamo dažnio banga. Kuo didesnė amplitudė – tuo garsas stipresnis; kuo didesnis dažnis – tuo garso tonas aukštesnis.

Flash atmintinėje – laikmenos viduje yra milijardai atminties celių. Kontroliniai vartai valdo įvestį ir išvestį.

Skystųjų kristalų – LCD (nemirga, mažiau soinduliuoja, nėra rentgeno spindulių, nesielektrina, amžiau dulkių, lengvesni, užima mažiau vietos, padengti nuo atspindžių, nėra fokusavimo problemų, naudoja mažiau elektros)

Tekstinis terminalas (komandų apvalkalas) ( suteikia naudotojui tekstinę sąsają, galima vykdyti programas su prievardžiais .exe, .bat, .cmd, tinka nuotoliniam kompiuterio administravimui)

Diskas yra sudarytas iš takelių ir sektorių. Kuo daugiau sektorių, kurie sudaro klasterį, tuo didesnė disko talpa.

Kas yra katalogas? Kokia yra katalogo vardo struktūra? Kokie simboliai rašomi katalogo varde? (1 balas)

Elektroniniai raktai ( Nustatytais laiko tarpais apsaugota programa siunčia užkoduotas eilutes į prijungtą raktą, raktas jas iškoduoja ir siunčia atsakymą, kurio neįmanoma imituot. Jei jis teisingas – programa ims veikti, jei ne arba jo nebus – programa pareikalaus prijungti raktą)

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (2301 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Informacinių technologijų konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Informacinių technologijų konspektas. (2017 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/informaciniu-technologiju-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 16:19
×