Informacinių technologijų naudojimas studijų metu ir asmeniniame gyvenime


Įvadas. Elektroninė skaičiuoklė ms excel. Matematinės, trigonometrinės ir loginės funkcijos. Statistinės funkcijos prognozavime. Sąrašai duomenų apdorojimas ir analizė. Duomenų bazė ms access. Matematinės sistemos. Informacinių technologijų panaudojimas privačiame gyvenime. Išvados. Literatūra.


Darbo objektas: Kompiuterių ir įvairios programinės įrangos naudojimo galimybės studijų rašto darbams bei pristatymams kurti, kompiuterių naudojimo galimybės privačiame gyvenime.

Darbo tikslas: Taikomųjų programų taikymas praktinių uždavinių sprendimui. integruoto dokumento (referato ir skaidrių pateikties) parengimas, darbe, pateikiant įvairiomis taikomosiomis programomis sukurtus objektus.

Prieš įrašant duomenis, reikia paruošti lentelę, t. y. perjungti klaviatūrą į rašymo lietuvių kalba režimą, pasirinkti lietuvišką šriftą Times New Roman ir raidžių dydį 12 pt.

Diagramos naudojamos sugrupuoti duomenims, braižant giminės medį taip pat matematinėms lygtims vaizduoti.

Ž. ū. paskirties žemės plotų vidurkis 2011-2013 m. tūkst. ha

2013 m. ž. ū. paskirties žemės plotus palyginti su vidurkiu

Funkcijos – tai iš anksto sudarytos formulės, kurios leidžia atlikti skaičiavimus tam tikra iš anksto nustatyta tvarka. Funkcijose naudojamos reikšmės vadinamos argumentais. Argumentais funkcijose gali būti skaičiai, tekstas, loginės reikšmės, pvz., TRUE, FALSE ir kt., taip pat duomenų masyvai, langelių adresai, konstantos ir kitos funkcijos. Vienos iš gana plačiai nadojamų funkcijų yra loginės funkcijos. Loginėms funkcijoms (Logical) priklauso AND, FALSE, IF, NOT, OR ir TRUE funkcijos. Loginė funkcija IF leidžia skaičiavimo metu pasirinkti vieną iš pateiktų galimų formulės variantų rezultatui apskaičiuoti. Loginės funkcijos yra dvivariantės ir daugiavariantės. Paprasčiausia yra dvivariantė alternatyvų parinkimo funkcija IF. Loginis testas, skaičiuojant funkcijos reikšmę, patikrinamas, ir jei įvykdomas, tai funkcijai suteikiama pirmoji parametrų nurodoma reikšmė, jei ne – antroji. Pateiktos formulės:

Pasinaudojus duotomis formulėmis, galime apskaičiuoti funkcijos w(x) reikšmes naudojant MS Excel. Loginę funkciją IF. Kadangi sistemą sudaro trys lygtys tai Loginę funkciją IF naudojame du kartus.

Su MS Excel taip pat galimas duomenų prognozavimas kelis metus į priekį. Tai galima padaryti keliais būdais: su TRENDLINE funkcija taip pat su TREND ir GROWTH funkcijomis, bei atliekant regresinę analizę.

Taip pat apskaičiavus prognozę padaroma išvada, kad materialinės investicijos nuo 2010 -2011 metais kilo, po to 2012 m. mažėjo ir kilo nuo 2013 metų.

Raktas - tai mažiausias atributų rinkinys, vienareikšmiškai apibrėžiantis kiekvieną objekto reikšmę. Raktai naudojami sąryšių aprašymui, duomenų rikiavimui, paieškai ir kita.

Formos skirtos parengti patogius naudojimui, analizei ir gražios išvaizdos dokumentus, kuriuos būtų galima demonstruoti, spausdinti ir publikuoti.

  • Microsoft Word 5024 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2266 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gytis
  • Informacinių technologijų naudojimas studijų metu ir asmeniniame gyvenime
    10 - 2 balsai (-ų)
Informacinių technologijų naudojimas studijų metu ir asmeniniame gyvenime. (2016 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/informaciniu-technologiju-naudojimas-studiju-metu-ir-asmeniniame-gyvenime.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 12:42
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo