Informacinių technologijų panaudojimas įvairiose srityse


Informacinių technologijų įvairovė. Prekybos informacinių technologijų paslaugomis apimtys. Ikt taikymas ugdymo procese.


Informacinės technologijos – tai informacijos perdavimo, apdorojimo, duomenų kaupimo technologijos ir materialaus pavidalo neturintys konstruktyvūs sprendimai. Prekybą informacinėmis technologijomis galima skirstyti į šias pagrindines grupes:

paslaugų teikimą (kalbama apie programinės įrangos diegimo, konsultavimo, verslo procesų projektavimo ir kitas paslaugas). Pavyzdžiui, Australijos įmonės teikia nemažai diegimo ir konsultavimo paslaugų, todėl jų perteklius yra eksportuojamas, tačiau Australijos įmonės didesnę dalį licencijų, verslo procesų projektavimo paslaugų perka iš ūkio subjektų, esančių kitose šalyse.

Informacinėms technologijoms būdinga: • Greitai besikeičiančios technologijų pardavimo kainos. Tai reiškia, kad kiekvieną kartą padvigubėjus prekybos apimčiai technologijų pardavimo kainos santykinai sumažėja 20–30 %.

Trumpa technologijų įsisavinimo ir technologijų gyvavimo ciklo trukmė. Technologijų gyvavimo ciklą sudaro trys pagrindiniai etapai: staigios paklausos susiformavimo etapas, brandos (stabilios paklausos) etapas ir pardavimo kritimo etapas (pastebimas atsiradus naujai pažangesnei technologijai). Dėl tokių poreikių iškilo būtinybė vykdyti dažnas prekybos operacijas.

Šaltinis: sudaryta autorės, remiantis OECD (2013) duomenimis. 113 tokių principų, garantuojančių: skaidrumą teisės ir reguliavimo srityje; reguliavimo institucijų nepriklausomumą; šalių atvirumo principą užsienio investicijoms į ITT sektorius; paslaugų teikimą tarpvalstybiniu mastu; tarptautinį bendradarbiavimą. Kiekvienas įvardytas principas iš esmės atspindi JAV ir ES požiūrį ir nusako valstybių politiką ITT sektoriaus atžvilgiu.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1106 žodžiai)
  • Universitetas
  • Joncas
  • Informacinių technologijų panaudojimas įvairiose srityse
    10 - 1 balsai (-ų)
Informacinių technologijų panaudojimas įvairiose srityse. (2018 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/informaciniu-technologiju-panaudojimas-ivairiose-srityse.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 02 d. 20:32
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo