Informacinių technologijų praktinis taikymas


Įvadas. Skaičiuoklė ms excel. Statistinės funkcijos prognozavimas. Sąrašai duomenų apdorojimas ir analizė. Duomenų bazė ms access. Išvados. Literatūra.


Taikomosios informatikos užsiėmimuose dirbome su elektronine skaičiuokle – Microsoft Excel. Ją naudodamiesi mokinomės panaudoti funkcijas, rašyti formules, braižyti grafikus, atlikti ekonominius skaičiavimus, prognozuoti. Norėdami sukurti duomenų bazė pasitelkėme Microsoft Access programą. Ją naudodamiesi mes išmokome daryti formas, ataskaitas, užklausas. Ši MICROSOFT OFFICE paketo programa yra palengvinanti informacijos apdorojimą ir talpinimą vieno vietoje. MathCad pagalba mes atlikome matematinius veiksmus, tiek sudėtingus, tiek paprastus.

Ši elektroninė skaičiuoklė yra puikus gaminys, kurį mums, vartotojams, pateikė Microsoft kompanija (1987m.). Microsoft Excel mums padeda sparčiau ir našiau susitvarkyti su skaičių ir veiksmų su skaičiais gausa. Pastaroji yra puiku pagalba tiek programa pradedančiajam dirbti moksleiviui, kuris atlieka paprastus skaičiavus (pavyzdžiui: atimtis, sudėtis, dalyba ir daugyba), tiek pažengusiam studentui, kuriam tenka atlikti sudėtingesnius veiksmus (pavyzdžiui: trigonometrinių, loginių, statistinių funkcijų skaičiavimas, determinantų skaičiavimas, kelių kintamųjų funkcijų radimas, ateities prognozė).Elektroninėje skaičiuoklėje esančius skaičius galima perteikti vaizdinėmis priemonėmis (diagramomis, grafikų įvairove ir kt.). Microsoft Excel teikiamomis galimybėmis jūsų parengtas darbas bus patrauklesnį bei įtaigesnį.

Paprastos lenteles pavyzdys: Lietuvos gyventojų skaičius 2008 – 2016 m. pradž. tūkst.

duomenis ir ieškoti svarbių tendencijų. Diagrama yra vaizdinis jūsų duomenų pateikimas.

Trendo reikšmėms apskaičiuoti naudojama funkcija TREND. Ji įvedama kaip masyvo funkcija:

pažymėjus kelis reikiamus duomenis, dialogo langelyje nereikia spausti mygtuko OK. Kartu

spaudžiami klavišai Ctrl+Shift+Enter. „Excel“ viską, kas yra formulės eilutėje, apsiskliaudžia riestiniais skliausteliais.

krypties liniją. Pavyzdžiui, jei turite „Excel“ diagramą, kuri rodo keleto pirmų metų mėnesių

Programos Microsoft Excel sąrašas siūlo priemones, skirtas palengvinti susijusių Excel darbalapio duomenų grupių tvarkymą ir analizavimą. Nurodžius diapazoną kaip sąrašą galite lengvai ir nepriklausomai nuo už sąrašo ribų esančių duomenų tvarkyti ir analizuoti jo duomenis Pvz., galite filtruoti stulpelius, rūšiuoti, pridėti bendros sumos eilutę ir net sukurti suvestinę PivotTable lentelę naudodami tik sąraše esančius duomenis. Sąrašus galite rūšiuoti didėjimo arba mažėjimo tvarka, pagal abėcėlę arba susikurti pasirinktą. Taip pat galite filtruoti sąrašus, atrenkant tik jūsų nurodytus kriterijus atitinkančius duomenis.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 216 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2112 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tadas
  • Informacinių technologijų praktinis taikymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Informacinių technologijų praktinis taikymas. (2017 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/informaciniu-technologiju-praktinis-taikymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 02:14
×