Informacinių technologijų taikymas ugdymo procese gimnazijoje


Įvadas. Ikt visuomenės ir švietimo poreikiams. Ikt samprata. Ikt sudėtis. Ugdymo kaip mokslo samprata, ugdymo rūšys. Ikt integravimas ugdymo procese. Ikt teikiamos galimybės ugdyme. Tyrimo metodika. Tyrimo rezultatai ir aptarimas. Mokytojų anketinės apklausos rezultatai ir aptarimas. Mokinių anketinės apklausos rezultatai ir aptarimas. Internetinės svetainės aprašymas. Išvados. Siūlymai. Literatūros ir šaltinių sąrašas. Priedai.

Temos aktualumas ir problematiškumas: Keičiantis visuomenės poreikiams - keičiasi ir mokymosi metodai. Informacijos amžius įneša poreikį integruoti IKT į žmogaus ugdymą. Ši tema yra nauja ir aktuali tuo, jog dar nėra aiški IKT priemonių diegimo nauda ugdymo procese N gimnazijoje. Nauji metodai ir priemonės, panaudojant IKT ugdymo procese yra gerai iki tol, kol tai susiję su ugdymo procesu. Be viso to iškyla atitinkamų kliūčių su kompiuterinėmis mokomosiomis programomis (didesnė orientacija į rezultatą, o ne į patį procesą). IKT priemonės gali būti efektyviai išnaudojamos tik tada, jei pats mokytojas jas supranta ir yra pasiryžęs keisti savo senus mokymo metodus į naujus, pasitelkiant į pagalbą IKT.

Tyrimo tikslas: ištirti IKT priemonių taikymo situaciją ugdymo procese N gimnazijoje. Tyrimo objektas: IKT priemonių taikymas ugdymo procese N gimnazijoje.

Tyrimo uždaviniai:

1.Atskleisti IKT sampratą, sudėtį.

2.Apžvelgti ugdymo, kaip mokslo, esminius akcentus ir rūšis.

3.Aptarti IKT integravimo ugdymo procese teorines prielaidas ir privalumus.

4.Ištirti IKT priemonių panaudojimo esamą situaciją ir potencialą N gimnazijoje;

5.Išanalizuoti IKT priemonių nepakankamo naudojimo ugdymo procese priežastis;

6.Išsiaiškinti mokinių požiūrį į IKT priemonių panaudojimą jų ugdymo procese;

7.Suprojektuoti ir sukurti internetinę svetainę, skirtą mokytojų kompetencijų naudoti IKT tobulinimui.

Tyrimo metodai:

•Literatūros šaltinių apžvalga ir analizė.

•Anketinė apklausa.

•Statistinių duomenų analizė.

  • Microsoft Word 744 KB
  • 2013 m.
  • 46 puslapiai (8854 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Greta
  • Informacinių technologijų taikymas ugdymo procese gimnazijoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Informacinių technologijų taikymas ugdymo procese gimnazijoje. (2013 m. Rugsėjo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/informaciniu-technologiju-taikymas-ugdymo-procese-gimnazijoje.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 23 d. 04:24
×