Informacinių technologijų vystimosi istorija


Informaciniu technologiju istorija. Informacines technologijos istorija. Skaiciavimo technikos vystymosi istorija. Informacinių technologijų raida. Informaciniu technologiju priemoniu raida. Kompiuterio istorija ir informaciniu technologiju raida (. Informaciniu technologiju raida 20a. Interneto vystymosi istorija referatas. Informaciniu technoloiju istoija. Referatas kompiuterio raida.

Personalinių kompiuterių vystimosi istorija. Turinys. Abėcėlinė rodyklė. Paveikslų sąrašas. Įvadas. Tuputis istorijos. Koks pats seniausias kompiuteris? Kompiuteris kaip skaičiavimo priemonė (prietaisas). Kompiuteris kaip programuojamas elektroninis prietaisas. Kompiuteris kaip programuojamas elektroninis prietaisas. Kompiuteris kaip prietaisas atitinkantis tiuringo mašinos aprašymą. Kompiuteris ar tiuringo mašina? Kompiuterių kartos. Išvada. Literatūra.

Daugelis mano, kad pirmasis kompiuteris buvo 1949-aisiais pagamintas eniac , o kai kurie netgi galvoja, kad pirmą kompiuterį išrado bill’as gates’as, 1971-aisiais (tikrai yra taip manančių žmonių). Didelės korporacijos, norėdamos save pavaizduoti itin nusipelniusiomis lyderėmis, dažnai pačios (o dar dažniau – nepatyrusių žurnalistų padedamos) patyliukais kuria mitus, bandydamos pakeisti istoriją ir prisiskirti kompiuterio kūrimo nuopelnus sau. Taip atsiranda pasakos apie tai, kad ibm pc buvo pirmasis asmeninis kompiuteris, apie tai, kad intel 8086? Buvo pirmasis 16 bitų procesorius, apie tai kad windows buvo pirmoji grafinė vartotojo aplinka ir pan. Tikroji istorija yra kitokia ir daug sudėtingesnė, nei ją nušviečia garsios pasaulio kompiuterių gamintojos. Visa kompiuterio raidos istorija pasirodo daug sudėtingesnė nei mes manėme, pasirodo kompiuteris evoliucionavo‘‘ iš skaičiavimo prietaiso paieškos ir jo tobulinimo. Taiprietaisus, kurie galėtų palengvinti skaičiavimą, žmonija kūrė jau nuo seniausių laikų. Manoma, kad jau prieš dešimt tūkstančių metų žmonės naudodavo pagaliukus, akmenukus ir įvairius daiktus tam, kad supaprastintų skaičiavimus. Yra žinoma, kad apie automatizuoto skaičiavimo priemones mąstė dar senovės graikai. Beje, xxa. Pradžioje mokslininkai atrado vieno iš graikų analoginių kompiuterių liekanas – tai buvo mechaninis įrenginys, skirtas astronominiams skaičiavimams. Vienas iš pirmųjų mūsų epochoje, ne itin sėkmingai, skaičiavimo mašiną pabandė sukurti renesanso epochos genijus leonardo da vinči.

Tikrai įdomi ir Lietuviškos skaičiavimo technikos istorija – pirmąjį mechaninį kalkuliatorių Lietuvoje sukūrė j. Jakobsonas – dar 1770 metais. Xxa. Antroje pusėje Lietuva gamino nemažai originalių skaičiavimo mašinų, kurios buvo eksportuojamos į daugelį šalių.

Vėliau buvo sukurti keli protingesni įtaisai (kompiuterio protėviai), iš kurių labiausiai išpopuliarėjo abakas [1 (gr. Abax – skaičiavimo lenta) – senovinis skaičiavimo prietaisas, kurio prototipai skaitliukai buvo naudoti iki maždaug 1990 metų. ].

Kompiuterių galimybės bei įvairovė yra labai didelės. Jais galima atlikti ne tik skaičiavimus bet ir žaisti žaidimus, žiūrėti filmus, klausyti muzikos ir kt.

Tai tik mašina, kuri daugeliu požiūrių visiškai analogiška kitoms mašinoms. Ji maitinama iš elektros tinklo, susideda iš vieno su kitu susijusių blokų. Skirtumas nuo kitų mašinų yra tas, kad kompiuteris labai greitai skaičiuoja.

  • Microsoft Word 110 KB
  • 2010 m.
  • 14 puslapių (2721 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Informacinių technologijų vystimosi istorija
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Informacinių technologijų vystimosi istorija. (2010 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/informaciniu-technologiju-vystimosi-istorija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 13:54
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo