Informatikos VGTU paskaitų konspektas


Informatikos konspektas. Informatikos konspektai vgtu. Vgtu informatika. Vgtu konspektai. Informatika konspektas. Informatikos konspektas 2012. Ar galima registruotis teorijos egzaminui neatsisakius registracijos. Mokslas apie valdyma ir rysius gyvuose organizmuose ir masinose. Vgtu konspektai statyba. Informacines technologijos paskaitu.

Informatikos egzamino paruostuke. Vgtu pirmo kurso studentams.

Informatika- mokslo ir technikos sritis, nagrinėjanti informacijos kaupimo, perdavimo ir apdorojimo dėsningumus, metodus it technines priemones. Informatika- tai mokslas apie informacijos apdorojimą kompiuteriu taikant modernias informacines priemones. Kaip atskira mokslo šaka informatika atsirado 1970m. Informatika(enciklopedinis apibrėžimas)- tai žinios, perduodamos vienų asmenų kitiems. Tai susietos žinios, duomenys, sąvokos apie mus supančio pasaulio objektus ir reiškinius – tam tikras realaus pasaulio atspindys. Informatikos objektas- tai informacija, informacijos apdorojimo algoritmai, jų programavimas, kompiuterinė technika.

•. Kibernetika- tai mokslas, tiriantis įvairių sistemų(biologinių, socialinių, techninių) bendruosius valdymo principus (šio naujo mokslo atsiradimą numatė norbertas vyneris- 1948m. Jis kibernetiką apibrėžė kaip mokslą apie valdymą, valdančias sistemas Ryšius bei informacinius procesus gyvuose organizmuose, mašinose, techninėse sistemose ir visuomenėje).

Informacinės visuomenės samprata:technologinė(apjungiamos ir kartu naudojamos neseniai savarankiškai plėtotos sritys: informacija ir jos šaltiniai, telekomunikacijos, informacinės technologijos). Ekonominė(veikla, susijusi su informacinėmis technologijomis, kuria didesnį bnp, nei kitos veiklos rūšys). Profesinė( it vartotojų skaičius ima žymiai viršyti it specialistų skaičių). Erdvė( dėl pasaulinio kompiuterių tinko mažėja erdvės laiko apribojimai). Informacinės visuomenės kūrimo socialiniai pavojai: galimas visuomenės socialinis padalijimas į tuos kurie turi galimybę ir moka naudoti it ir neturinčius tokios galimybės. Toks visuomenės dalijimasis gali prasidėti jau nuo mokyklos suolo. Virtualusis bendravimas skatina žmonių tarpusavio susvetimėjimą ir tiesioginio bendravimo stoką. Būtina saikingai derinti atskiras veiklos formas ir neatsisakyti tikrųjų vertybių. Internete sukaupta daug nereikalingos informacijos, todėl nuo mažumės reikia ugdyti darbo virtualioje erdvėje kultūrą.

Informatikos vieta moksle: ūkinės veiklos šaka: techninių priemonių gamyba; programinių produktų gamyba; informacijos perdirbimo technologijų kūrimas. Fundamentinis mokslas: informacinių sistemų ir informacinių technologijų teorija; informacinių procesų dėsningumo tyrimas. Taikomasis mokslas: informacinių modelių kūrimas; informacinių sistemų ir technologijų kūrimas; is gyvavimo ciklo tyrimas.

  • Microsoft Word 75 KB
  • 2012 m.
  • 21 puslapis (8842 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gretak
  • Informatikos VGTU paskaitų konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Informatikos VGTU paskaitų konspektas. (2012 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/informatikos-vgtu-paskaitu-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 02 d. 15:29
×
111 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo