Informavimo principas


Administracinis sąžiningumas. Informavimas – kaip gero administravimo principas, tai visų pirma teisės subjektų pareiga informuoti suinteresuotus asmenis apie jų atžvilgiu priimtus svarbius sprendimus. Pranešimas apie sprendimą yra kitas dalykas nei sprendimo priėmimas. Europos sąjungoje laikomasi nuostatos, kad laiku nenusiųstas sprendimas nepanaikina paties sprendimo, nes net ir pavėluotas informavimas nedaro jokios įtakos sprendimo esmei, tačiau institucija nesugebėjusi perduoti informacijos laiku, turi sumokėti išlaidas ar jų dalį.

Pareiga pagrįsti.Europos Sąjungos teisėje šis principas suprantamas, kaip institucijų pareiga priimant įpareigojantį aktą jį pagrįsti, t.y. nurodyti jį priimti paskatinusias priežastis, pasiūlymus ar nuomones, kurias pagal Sutartį reikėjo gauti. Pareigos pagrįsti aktus svarba priklauso nuo to, koks aktas ir kuo remiantis jis yra priimamas. Buvo nuspręsta, kad bendro pobūdžio aktai gali būti pagrįsti apsiribojant bendros situacijos, sąlygojusios jų priėmimą, apibūdinimu bei bendrų tikslų, kurių jais siekiama apibrėžimu.Individualaus pobūdžio sprendimams, dėl kurių gali kilti valdymo ar administravimo laisvės diskusijos, keliamas reikalavimas sprendime glaustai, tačiau aiškiai ir tinkamu būdu nurodyti svarbiausius teisinius bei faktinius aspektus, kuriais jis yra grindžiamas ir kurie yra būtini tam, kad būtų suprasti jį priėmusios institucijos motyvai.Taip apibrėžti pagrindai yra svarbus elementas plėtojant tam tikrų sprendimų teisminę kontrolę: institucija yra priversta nuspręsti, kurie teisiniai bei faktiniai aspektai yra reikalingi ir, tą padariusi, suteikia galimybę adresatams, jei jie to nori, ginčyti konkrečius klausimus, o Teismui- galimybę peržiūrėti konkrečius dalykus nagrinėjant bylą.

Pareigos pagrįsti savo sprendimą pavyzdžių galima rasti ir LR ATPK. Pavyzdžiui 301str.2d. teigiama, kad organas(pareigūnas) kiekvieną savo sprendimą, priimtą vadovaujantis 301str.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 7 KB
  • 2016 m.
  • 3 puslapiai (830 žodžiai)
  • Informavimo principas
    10 - 3 balsai (-ų)
Informavimo principas. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/informavimo-principas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 04:33
×