Informavimo sistema, delegavimas ir kontrolė


Informavimo sistema , delegavimas ir kontrolė. Periodinė informacija. Ypatinga informacija. Autoritarinis valdymas. Kooperatyvinis valdymas. Informavimo sistema. Informavimas iš apačios į viršų. Nereikia teikti informacijos. Informavimas iš viršaus į apačią. Bazinę informaciją. Einamoji informacija. Informacijoje apie bendradarbio darbo rezultatus. Horizontalusis informavimas. Perduodant informaciją rekomenduojama laikytis šių pagrindinių taisyklių. K ? taisyklių. KAS kokie asmenys turi tai daryti ? KAIP kaip tai turi būti daroma – apimtis , detalumas ? KUO kokios darbo priemonės naudojamos ? KADA tarpiniai ir galiniai terminai ? Kontrolės sritis. Tarnybinė priežiūra. Rezultatų konrolė. Naudota literatūra.

Informavimo sistema, delegavimas bei kontrolė – bene svarbiausi sėkmingo organizacijos darbo veiksniai, taigi šiame darbe trumpai su juos išnagrinėsime.

Kooperatyvinis valdymas - bendradarbiai traktuojami kaip partneriai. Kooperatyviai veikti (bendradarbiauti) reiškia glaudžiai bendradarbiauti siekiant bendro tikslo.

Tikslų pasiekimas (nevienkartinio naudojimo išteklių, ilgai neprarandančių savo kokybės);

Turinio prasmės (mokslinė, techninė, ekonominė, socialinė);

Pateikimo formos (informacija žodžiu bei raštu, elektroninė laikmena, vidinis organizacijos serveris – intranetas).

Reguliari informacija apie organizaciją, vietą rinkoje, problemas ir laimėjimus teigiamai veikia jos klimatą, leidžia pajusti ryšį su organizacija. Visa ši informacija gali būti skelbiama skelbimų lentoje, organizacijos laikraštyje, o mažesnėse organizacijose – susirinkimuose.

Jei pablogėja organizacijos klimatas, atsiranda nesutarimų tarp grupių, tai gali būti blogo informuotumo pasekmė. Į svarbios informacijos rinkimą bendradarbiai reaguoja labai liguistai, prasideda įtarinėjimai, abipusiški kaltinimai ir tai gali visiškai paraližuoti organizacijos darbą. Gerai organizuota organizacija turi gerą informacinę sistemą, kai pakankama informacija laiku pateikiama vartotojams.

Yra skiriami trys informacijos judėjimo keliai.

1. Informavimas iš apačios į viršų. Bendradarbiai informuoja vadovybę apie problemas, jiems patikėtus uždavinius ir jų įvykdymą.

Periodinė informacija yra tam tikri patvirtinti rodikliai, pateikiami tiksliai nustatytais terminais.

Ypatinga informacija teikiama, kai yra didesnių nukrypimų nuo plano, vidurkių.

Nereikia teikti informacijos apie kasdienius darbus, nereikšmingus pokalbius su klientais, apie smulkius nukrypimus nuo plano ir t.t.

Bazinę informaciją bendradarbis gauna pradėdamas vykdyti uždavinį. Joje pateikiami duomenys apie bendradarbio sprendžiamų uždavinių vietą sistemoje ir pradinė dokumentacija, projektai, standartai, kurie reikalingi užduočiai spręsti.

  • Viešasis administravimas Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 96 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1477 žodžiai)
  • Universitetas
  • Birutė
  • Informavimo sistema, delegavimas ir kontrolė
    10 - 3 balsai (-ų)
Informavimo sistema, delegavimas ir kontrolė. (2015 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/informavimo-sistema-delegavimas-ir-kontrole.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 06:01
×